Реклама

Одиночна клітина мозку здатна зберігати інформацію

( Голосів, Всередньому: 0 із 5 )
Wednesday, 28 January 2009

neuron_singleЛише одна єдина клітина головного мозку може зберігати короткотривалу пам’ять, необхідну людині в повсякденному житті, повідомляють американські вчені.

Експерименти на лабораторних мишах показали, що одна клітина головного мозку може  зберігати інформацію протягом хвилини часу.

Залежно від тривалості часу, який проходить між запам’ятовуванням і відтворенням, розрізняють короткотривалу і довготривалу пам’ять. Короткотривала пам’ять характеризується коротким (секунди, хвилини) зберіганням і негайним відтворенням матеріалу після одноразового його сприйняття. Довготривала пам’ять характеризується тривалим зберіганням матеріалу після багаторазового його повторення і відтворення. Вона представлена всім обсягом знань, інформації, переживань, якими володіє людина.

Різницю між короткотривалою і довготривалою пам’яттю можна порівняти із оперативною пам’яттю та жорстким диском у комп’ютері.

Вчені стверджують, що розуміння процесів короткотермінової пам’яті допоможе розгадати таємниці таких важких недугів як хвороба Альцгеймера. Протягом десятків років науковці прагнуть ідентифікувати які саме області головного мозку керують двома даними типами пам’яті та зрозуміти як працюють клітини обох типів.

Раніше вважалось, що клітини мозку для збереження інформації формують ланки, по яким проходять електричні імпульси з необхідною частотою.

Дослідники із Техаського Південно-західного Університету виявили у клітинах окремий компонент, хімічний рецептор, активація якого починає процес запам’ятовування інформації клітиною. Наступним кроком вчених стане подальше дослідження внутрішньої будови нервових клітин для виявлення розміщення цього компоненту та подальшої дії на нього медичними препаратами з метою покращення пам’яті.