Реклама

Розроблено новий метод доставки стовбурових клітин у головний мозок

( Голосів, Всередньому: 0 із 5 )
Friday, 11 March 2011

мозокДонедавна стовбурові клітини використовували для лікування пухлин головного мозку, хвороби Паркінсона і синдрому Альцгеймера, для відновлення людини після перенесеного інсульту. Вчені всього світу згодні з тим, що стовбурові клітини є унікальними ліками, здатними зцілити всі хвороби, але дотепер не був відкритий спосіб безпечної доставки їх у мозок людини. Спільними зусиллями німецьких і американських вчених був розроблений і протестований такий метод.

Варіантів введення та безпосередньої передачі стовбурових клітин мозку не багато. Раніше застосовували метод лоботомії, коли в черепі просвердлювався отвір, і клітини доставлялися безпосередньо до мозку. Або доставляли клітини до мозку через кровоносну систему, але більшість із них до пункту призначення не добиралося. Ця група вчених припустила, що клітини можна доставити до мозку через ніс, точніше через кістковий наріст, що знаходиться над носовою порожниною. У цьому кістяному нарості, що відокремлює ніс від мозку, є дірочки, через які виходять нерви та сполучна тканина.

Дослідники припустили, що якщо крізь ці отвори може проникнути інфекція, то й стовбуровим клітинам нічого не завадить це зробити. Для того щоб зв'язок між клітинами епітелію був слабкішим, і клітини точно змогли проникнути до мозку, вчені обробляли носові перегородки спеціальним ферментом. За результатами досліду стало ясно, що таким чином до мозку можна доставляти і терапевтичні білки. Зворотним боком медалі стало припущення, що, якщо клітини потраплять не в потрібну область, то може виникнути пухлина. Тому розробка даного методу буде ще деякий час продовжуватись.

 

 

За матеріалами: sbio.info