Реклама

Штучні еритроцити - перший крок до синтетичної крові

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 11 January 2011

еритроцитиАмериканські вчені розробили наночастинки, які повністю імітують ключові характеристики еритроцитів крові. Ласкаво просимо у майбутнє - у світ синтетичної крові!

За допомогою нововинайденої технології, відомої як PRINT (Particle Replication in Non-wetting Templates — реплікація часток у незмочуваних матрицях), Джозеф Десімон із Університету Північної Кароліни та його колеги навчилися виготовляти дуже м'які гідрогелеві частинки, що імітують розмір, форму та піддатливість червоних кров'яних клітин.

Випробування здібності частинок виконувати функції еритроцитів - транспортувати кисень і терапевтичні препарати - не проводилися. Відомо лише, що синтетичні тільця залишаються в серцево-судинній системі майже стільки ж, скільки реальні клітини.

Проте дослідники вважають, що вони досягли величезних висот, зробивши частки настільки еластичними, адже саме здатність до деформації дозволяє еритроцитам проходити крізь мікроскопічні пори в органах і вузькі кровоносні судини. Тільки під кінець свого життя клітини стають твердими й уже не можуть минути «фільтр» у селезінці.

Еритроцити живуть близько 120 днів, а період напіврозпаду їх найгнучкішого штучного побратима в організмі миші склав 93,29 години. Більш тверді частинки, як правило, закінчують життя в легенях, а новинка виводилася з організму за всіма правилами - селезінкою.

Імітація гнучкості важлива й для лікування онкологічних захворювань. Справа в тому, що ракові клітини м'якші від здорових, і це дозволяє їм поширюватися по всьому організму. Гнучкі частинки, що несуть протиракові ліки, стануть «симетричною відповіддю» онкологічній загрозі. Діаметр штучного еритроцита становить 6 мкм.

Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

 

 

За матеріалами: compulenta.ru