Реклама

Створено ембріон з генами одного чоловіка та двох жінок одночасно

( 6 Голосів, Всередньому: 4.17 із 5 )
Friday, 26 October 2012

ембріон з генами трьох батьківВчені з Oregon Health & Sciences University створили ембріони з генами від одного чоловіка та двох жінок. У такий спосіб стала можливою поява дітей, у яких не двоє, а троє батьків. Дана технологія може змінити соціальний устрій сучасного суспільства, давши можливість "повноцінного функціонування" родинам із трьох чоловік. 

До речі, у самих США та у деяких інших країнах у даний час проводяться коректування законодавства, яке допускає таку можливість. Наприклад, у Бразилії цього року вперше зареєстрували трьохсторонній шлюб, а у Каліфорнії юридично у дитини може бути більше двох батьків. Але головне - нова методика може допомогти запобігти передачі спадкових невиліковних хвороб.

У Великобританії схожу роботу зі створення ембріона від кількох батьків вже проводили кілька років тому. Правда, тоді заяви про трьох батьків були перебільшенням, оскільки від третьої особи в ембріона був усього 1% генів. Це був лише спосіб заміни дефектних генів, не більше.

ембріон з генами трьох батьків

Вчені провели успішну трансплантацію ДНК і створили ембріон з генами трьох батьків. Треба відзначити, що гени, відповідальні за такі параметри, як вага, колір очей і ріст дитини, знаходяться, скоріш за все, не в ядрі, а у мітохондріальній ДНК

Нова технологія, розроблена американськими вченими, більш досконала і, якщо буде схвалена для використання, дозволить жінці народити дитину, яка успадковує її ядро ДНК, але не її мітохондріальну ДНК. Ось як це буде працювати у випадку лікування спадкового захворювання: лікарі беруть незапліднені яйцеклітини від хворого і здорового донора. Потім ядро із ДНК одного з донорів видаляється і заміняється іншим. У результаті маємо яйцеклітину з ядром ДНК однієї людини і мітохондріальною ДНК іншої. При заплідненні клітини з'являється і третя ДНК - чоловіча.

Випробування нової технології на мавпах не виявило поки ніяких відхилень від норми. Дотепер залишаються здоровими 4 мавпи, зачаті незвичайним способом - із заміною ДНК і трьома батьками.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru