Реклама

У людей, що хропуть, менше сірої речовини мозку

( Голосів, Всередньому: 0 із 5 )
Sunday, 21 November 2010

hropinnyaПід час досліджень, які провели нейрофізіологи з університету Сан-Рафаеля в Італії, з'ясувалося, що люди, які хропуть, погано мислять протягом дня не тільки внаслідок недосипання, але й внаслідок деструктивних змін головного мозку, — повідомляється в публікації в журналі American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.

Раніше вважалося, що люди з апное (періодичною зупинкою дихання під час сну) неуважні протягом дня через часті нічні пробудження, які можуть не усвідомлюватися самою людиною. Подібний ефект виникає в силу того, що зупинка дихання супроводжується кисневим голодуванням тканин, відомості про що надходять у мозок, що у свою чергу будить весь організм, і так протягом усього сну.

Італійські ж учені зрівняли МРТ мозку здорових і хворих людей та виявили, що в пацієнтів з обструктивним апное сну (ОАС) спостерігається зменшення кількості сірої речовини, що найімовірніше пов'язано з гіпоксією. Тому таким людям елементарно немає чим мислити. Особливо помітна подібна деградація в області мозку, відповідальній за абстрактне мислення та вирішення складних завдань.

На даний момент одним із успішно випробуваних методів, що дозволяє боротися з погіршенням розумових процесів є терапія дихальних шляхів позитивним тиском повітря. У той же час повідомляється, що й це, все таки, не лікує від хропіння.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru