Реклама

Вчені впритул наблизились до створення "живих" протезів

( 12 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 02 March 2012

живі протезиВчені розробили синтетичну речовину, що відіграє роль риштування для нервової тканини. Новий матеріал допомагає відновити ушкоджені нервові закінчення і з'єднати їх з електронними пристроями.

Протези, які рухаються і відчувають навколишнє середовище як жива кінцівка, є основною метою кількох програм, у які Пентагон вкладає мільйони доларів. У перспективі це не тільки дозволить повернути до нормального життя людей, які втратили кінцівки, але й забезпечить ефективний інтерфейс людина-машина, що радикально підвищить можливості армії. На жаль, проблеми з нервовою тканиною є головною перешкодою на шляху до створення ідеального інтерфейсу. Периферичні нерви, зруйновані у результаті ампутації, не можуть передавати або приймати сенсорні сигнали, на які ми покладаємося щодня.

Тепер група вчених із Національних лабораторій Сандія, Університету Н’ю-Мексико та онкологічного медичного центру Андерсона вважає, що ця перешкода, нарешті, подолана. Їхнє дослідження все ще знаходиться на ранній стадії, але успіхи вже вражають і є надія, що незабаром з'являться протези, які відчувають тепло, холод, дотик до найтонших предметів і рухатимуться з такою ж спритністю, як і жива кінцівка.

Вчені розробили унікальний біосумісний полімер, що імітує властивості нервової тканини. Цей матеріал пористий, завдяки чому нерви можуть проростати крізь нього і стикатися з електродами. Матеріал відповідає практично всім вимогам для ідеального інтерфейсу: гнучкий, добре проводить електричний струм і може передавати тисячі різних сигналів у секунду, імітуючи поведінку реальної кінцівки і її зв'язок з мозком і тілом. Коли хірурги помістили зразок матеріалу на ампутовану ногу пацюка, через якийсь час нервові волокна почали рости крізь «риштування» і з'єднуватися одне з одним. Більше того, синтетичний матеріал не був відхилений імунною системою пацюків - спостерігалося лише невелике локальне запалення. Це значить, що новий інтерфейс зможе працювати роками, десятиліттями і, можливо, протягом усього життя людини.

Це відкриття - величезний крок вперед у порівнянні з усіма попередніми дослідженнями у цій області. Дотепер всі передові розробки ґрунтувалися на отриманні сигналів з великих нервових вузлів у грудній клітині або з чипів, імплантованих у мозок. Пряме з'єднання протезу з периферичними нервами було фантастикою, але тепер з'явилася технологія «пророщення» нервів у штучну кінцівку, що дасть унікальні можливості для з'єднання людини і машини.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru