Реклама

Передача даних повітрям зі швидкістю 15 Гбіт за секунду стала реальною

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 16 January 2009

15gigabitРозроблено нову систему бездротового зв'язку, за допомогою якої передавати дані можна екстремально швидко. Передача фільму в DVD-Якості за допомогою нової технології займе всього декілька секунд. За словами розробників, створена ними технологія працює на надвисокій частоті в 60 ГГц і є бездротовим аналогом високошвидкісного кабельного порту HDMI, за допомогою якого передаються відеодані в HD-якості.
Єдиним недоліком новинки є її невеликий діапазон роботи, обумовлена мікрохвильовим 60-гігагерцевим діапазоном. Крім того, поки передавати дані зі швидкістю 15 гігабіт за секунду можна лише в режимі "точка-точка", а традиційна для комп'ютерів топологія "зірка" з одним центральним хабом і декількома клієнтами поки недоступна.

Дослідники з американського Інституту технологій штату Джорджія, де новинка й була розроблена, говорять, що свою систему вони мають намір довести до комерційного застосування, для чого подають заявку в міжнародну організацію ECMA, що займається сертифікацією й стандартизацією багатьох технологічних рішень.

Раніше в ECMA уже видали висновок про те, що діапазон в 60 ГГц можливо використовувати для систем "мультигігабітної передачі даних". Тепер в Інституті Джорджії мають намір піти далі, підключивши найбільші технічні компанії й Міжнародну організацію по стандартизації ISO для публікації відповідного стандарту.

"Ми впевнені, що нова технологія є значним кроком вперед. Споживачі зможуть побачити на ринку продукти, що використовують ультрашвидку систему бездротових комунікацій вже через 2-3 роки", - говорить Джой Ласкар, директор Електронного дизайнерського центру при Інституті Джорджії.

Він також додав, що мультигігабітна технологія дозволяє створювати  системи, що об’єднкються між собою по ланцюжку, тобто передавати дані з одного пристрою на інший можна через який-небудь третій вузол. Такий підхід, говорять розробникиі, буде сприяти більш ефективному використанню потужностей пристроїв.

Команда розробників вже завершила розробку нового чіпу на базі технології CMOS, здатного передавати дані й транслювати їх у радіосигнали на частоті 60 ГГц. Ласкар стверджує, що собівартість  чипів дуже низка, тому їх можна використовувати в широкому спектрі електронних приладів.

Мультигігабітні технології бездротової передачі дані є одним з основних очікуваних рішень на споживчому й бізнес-ринках. Кроки ECMA і ISO організацій по міжнародній стандартизації 60-гігагерцевого діапазону значно наближають нас до цих інновацій", - говорить Дарко Кіровскі, старший дослідник американського підрозділу  Microsoft Research.

Розробники новинки повідомляють, що поки швидкість в 15 Гб/сек доступна лише в тому випадку, якщо пристрої перебувають на відстані метра один від одного, якщо між ними збільшується відстань до 2 метрів, то швидкість знижується до 10 Гб/сек, якщо між пристроями більше 5 метрів, то система знижуює швидкість передачі до 5 Гб/сек.

 



За матеріалами: www.cybersecurity.ru