Реклама

Флуорографен згодом може повністю замінити тефлон

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 15 November 2010

fluorographeneМіжнародна група дослідників із Китаю, Нідерландів, Польщі та Росії, всього 19 чоловік, створила новий багатообіцяючий матеріал, родич графену, винахідники якого отримали цьогорічну Нобелівську премію з фізики. Називається він флуорографен і являє собою двовимірну версію тефлону.

 

Можливі сліди бозону Хіггса зареєстровані на ВАК

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 13 November 2010

z-bosonФізики, що працюють на Великому адронному колайдері, за допомогою детектора CMS зафіксували народження двох Z-бозонів - один з типів подій, які можуть бути свідченням існування «важкого» варіанта бозона Хіггса. Про це говориться у звіті, опублікованому співробітниками колаборації CMS. Однак говорити про його відкриття рано: у вчених ще немає розумної статистики, що дозволяла б робити переконливі висновки.

 

Наночастинки золота змушують листя рослин світитись

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 12 November 2010

bio-svitloЧи можуть вуличні ліхтарі бути замінені звичайними деревами? Група тайванських вчених вважає, що використання наночастинок золота може спричининти явище люмінесценції у звичайнісінького листя, вирішуючи таким чином енергетичні та екологічні проблеми сучасних джерел освітлення.

 

Прозоре нанопокриття для вікон генеруватиме електроенергію

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 07 November 2010

vikna_fulerenОстанні тенденції в удосконалюванні енергетики майже добралися й до наших вікон. Вчені із Брукхейвенської Національної лабораторії та Лос-Аламоської Національної лабораторії розробили новий тип прозорого тонкого матеріалу, що, знаходячись на поверхні вікон, ефективно генерує чисту електроенергію.

 

У Стандартній моделі мікросвіту виявлено нову діру

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 04 November 2010

nejtrynoУ США, в Лабораторії прискорювачів ім. Енріко Фермі, більше відомій як Фермілаб, вчені виявили новий вид нейтрино. Точніше, вони виявили не саму частинку, а натяк на сліди її присутності. Нейтрино - це частинка, поведінка якої не вписується в Стандартну модель, нинішню загальноприйняту теорію мікросвіту, і навіть суперечить цій моделі.

 

Приклади практичного застосування матеріалу графену в близькому майбутньому

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Friday, 29 October 2010

grafenТеорія графену вперше була розроблена теоретичним фізиком Філіпом Воласом у 1947 році, як відправна точка для розуміння більш складного, тривимірного графіту. Але сама назва "графен" була дана цьому матеріалу тільки через 40 років - так називали шари графіту. Інакше кажучи, цю назву використовували для опису мономолекулярного шару (шару, товщиною в одну молекулу) атомів вуглецю, які щільно упаковані у двомірну ґратку, за формою нагадуючу бджолині соти. По суті, це базовий будівельний блок графітових матеріалів будь-яких інших розмірностей; це матеріал для створення більш складних речовин. Але сам графен, у своїй формі, що повністю піддається дослідженню, був відкритий тільки в 2004 році.

 

Створення фотонної нервової системи вже не за горами

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 19 October 2010

foton_nervУявіть собі біонічну руку, яка підключається безпосередньо до нервової системи: мозок контролює її рухи, а власник відчуває механічною кінцівкою тиск і тепло. Між іншим, нас попереджають, що з розвитком фотонних датчиків схожі фантазії ось-ось стануть реальністю.

 
Сторінка 32 з 39