Реклама

Стародавній континент виявився фабрикою алмазів

( 2 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Thursday, 15 January 2009

diamondВченим вдалося визначити механізм виникнення так званих "глибоких" алмазів, повідомляє New Scientist. Виявилося, що відповідальність за появу каменів несе древній материк Гондвана. Робота дослідників опублікована в журналі Geology.

Відкриття було зроблено завдяки виявленню невеликих (усього кілька міліметрів у діаметрі) алмазів у південній частині Австралії. За словами дослідників, аналіз складу цих каменів показав, що вони містять домішки, які могли з'явитися тільки на значній глибині - більше 670 кілометрів. Для порівняння, більшість звичайних алмазів формується не глибше 150-250 кілометрів.


Радіоактивний аналіз зразків показав, що вони складаються з вуглецю, що у минулому входив до складу океанічного дна. Враховуючи те, що знахідка була зроблена в регіоні, який був частиною берегової лінії древнього материка Гондвани, дослідники прийшли до висновку, що "глибокі" алмази з'явилися в результаті субдукції - занурення океанічного дна в мантію при потрапляння його під континентальну плиту.


Занурення "тягне" за собою вуглець із океанічного дна, який при високих температурі й тиску перетворюється в дорогоцінний мінерал. Пізніше алмази потрапляють у земну кору в результаті викидів речовини мантії.


Результати вчених змушують переглянути сучасні уявлення про вік більшості діамантів. Раніше вважалося, що більшість каменів сформувалося біля трьох мільярдів років тому. Вік "глибоких" алмазів, однак, становить "усього" триста мільйонів років. Це означає, що й багато звичайних діамантів можуть виявитися значно молодшими.

 

 

За матеріалами: lenta.ru