Реклама

Вчені створили фарбу, яка виробляє електричний струм на світлі

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 25 December 2011

фарба, що виробляє електрикуСполука, придумана у США, перетворює електропровідну підкладку у фотоелектричну панель. Приклавши до такої пофарбованої пластини зверху електрод, можна на світлі одержувати електричний струм.

У перспективі ця розробка повинна призвести до появи «сонячних фарб» для будинків, а можливо, і для автомобілів. Їхні стіни або кузови зможуть працювати як сонячні панелі. У будь-якому разі така мета винаходу, який нещодавно представили Прашант Камат (Prashant Kamat) і його колеги з університету Нотр-Дама.

Як і в одній зі своїх минулих робіт, на роль поглиначів світла Прашант призначив наночастинки. У даному випадку це були квантові точки з діоксиду титану, покриті сульфідом кадмію або селенідом кадмію.

Армія цих крихітних частинок була поміщена у водно-спиртову суміш. Отриману пасту дослідники нанесли на скляну пластину із електропровідним шаром, провели відпал гарячим повітрям, додали ще деякі інгредієнти й одержали фотогальванічну батарею. (Подробиці можна знайти у статті в ACS Nano.)

Продуктивність дослідної комірки виявилася невисокою - ККД склав трохи більше 1%. «Але ця фарба може бути виготовлена дешево та у великих кількостях. Якщо ми трохи підвищимо ефективність, то зможемо зробити реальний внесок у задоволення енергетичних потреб у майбутньому, - говорить Камат. - Ось чому ми охрестили нову фарбу Sun-Believable (англ. unbelievable – неймовірна - прим. ред.)».

Цікаво, що схожий підхід застосували кілька років тому дослідники з Техаського університету. Тільки вони працювали над фарбою, яку можна розпилювати пульверизатором. І результат їх був таким самим - ККД 1%.

В обох випадках скромна ефективність фарб анітрохи не збентежила експериментаторів, які розраховують, що у масовому виробництві такі матеріали виявляться набагато дешевшими за класичні сонячні батареї.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: membrana.ru