Реклама

NASA запустить телескоп для пошуку планет, схожих на Землю

( Голосів, Всередньому: 0 із 5 )
Sunday, 01 February 2009

kepler_telescopeАмериканське космічне агентство NASA в п'ятницю представило подробиці нової орбітальної місії, завдання якої буде полягати в пошуку екзопланет, а також розповіло про новий космічний телескоп Kepler, що і займеться цією роботою.

За словами Майкла Бікея, наукового директора Дослідницького центру NASA ім. Еймса, на сьогодні точно відомо про існування 330 планет, розташованих за межами Сонячної Системи, однак жодна з них у точності не схожа на Землю. Всі відомі екзопланети занадто гарячі або глибоко заморожені, щоб на них було присутнє життя, навіть у її найпримітивнішму прояві.

"Нульовий результат - це теж результат, і він по-своєму важливий для пошуку придатних для життя об'єктів", - впевнений Бікей.

Новий телескоп Кеплер, названий на честь знаменитого фізика й астронома 17-го століття, повинен буде розширити наші знання про планети, що обертаються навколо далеких зірок. Запуск цього апарата планується на 5 березня за допомогою ракети Delta II, що стартує з бази ВПС США на мисі Канаверал у Флориді.

У NASA говорять, що після того, як Кеплер займе призначене місце на орбіті й розгорне всі свої наукові інструменти, йому доведеться як мінімум 3,5 роки вивчати зоряні скупчення між сузір'ями Лебедя та Ліри.

Фахівці говорять, що Кеплер обладнано найсучаснішою 95-мегапіксельною камерою, що робить його найбільш «пильним» із всіх аналогічних апаратів, що працюють на орбіті. Саме ця камера буде шукати планети, схожі на нашу.

Kepler_big

Телескоп Kepler (ілюстрація - NASA) (Натисніть для збільшення)
Крім камери, Кеплер оснащений дуже чутливими до світла інструментами, що можуть фіксувати мінімальну зміну рівня яскравості зірок. Сучасні апарати можуть знаходити екзопланети тільки коли ті проходять повз свої зірки й на зірках утворяться чорні "крапки", якими і є ці планети. Якщо в безпосередній близькості від зірки пройде така планета-гігант, як Юпітер, то світність зірки знизиться приблизно на 1%, якщо повз зірку проїде планета, аналогічна Землі, то світність зірки знизиться на 0,0000086%.

"Це дуже маленький показник, зафіксувати який складно. Саме для цього Кеплер буде "дивитися" на одні й ті ж зірки більше трьох років", - пояснює Джеймс Фенсон, проектний менеджер Кеплера.

За словами вчених, роботи в телескопа буде чимало, тому що в зазначеному районі розташовані близько 170 000 зірок і майже кожна з них у теорії може бути основою для планетарної системи, аналогічної нашій.

Фахівці стверджують, що для фіксування зміни яскравості зірок, Кеплеру буде потрібно спостерігати за кожним транзитом планет навколо кожної зірки як мінімум чотири рази. Дані, які орбітальний телескоп буде передавати 1-2 рази на місяць, пізніше будуть підтверджуватися наземними апаратами.

"Ніхто не знає, скільки планет чекає відкриття. Скільки з них будуть схожі на Землю та будуть перебувати не занадто близько до зірки, але й не занадто далеко від її, теж невідомо", - повідомляють у NASA.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru