Реклама

Створено азіатсько-тихоокеанське космічне агентство

( Голосів, Всередньому: 0 із 5 )
Tuesday, 27 January 2009

apscoКраїни Азії й Океанії оголосили про створення свого космічного агентства, повідомляє китайське агентство Сіньхуа. Азіатсько-Тихоокеанська організація по космічному співробітництву (The Asia-Pacific Space Cooperation Organization - APSCO) офіційно почала свою роботу у вівторок, 16 грудня 2008 року. Штаб-квартира нового агентства буде розташовуватися в Пекіні.

До складу організації ввійшли Іран, Пакистан, Китай, Бангладеш, Малайзія, Перу і Таїланд. Метою нового агентства є зміцнення співробітництва цих держав у космічній сфері. На церемонії відкриття були присутні делегації зі Шрі Ланки, Філіппін та Росії.

Із країн, що ввійшли в організацію, найбільших успіхів в освоєнні космосу досяг Китай. В 2008 році в космос відправилася вже третя пілотована експедиція, під час якої тайконавт зробив вихід у відкритий космос. Також зовсім недавно з'являлася інформація про успішне випробування Іраном ракети й планах цієї країни запустити в космос тварин.

Пропозиція про створення азіатського аналогу Європейського космічного агентства (на даний час в ESA входять 18 держав) була висунута спільно Китаєм, Таїландом і Пакистаном ще 1992 року. Договір про створення організації був підписаний 2005 року.