Реклама

Супутник із гарпуном "полюватиме" на орбітальне космічне сміття

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 28 April 2013

супутник із гарпуномКоманда інженерів з відділу супутників відомої європейської аерокосмічної компанії Astrium збирається створити відносно простий спосіб, за допомогою якого вдастся позбутися деяких великих фрагментів космічного сміття, яке є істотною загрозою супутникам і космічним апаратам, що функціонують у ближньому космосі. Згідно з їхньою ідеєю, невеликий супутник-мисливець буде нести пневматичну пускову установку, що стріляє гарпуном у великі частини космічного сміття. Загарпунивши свою ціль, супутник за допомогою своїх двигунів направляє її у бік Землі і відчіпляє прив'язь, готуючись до "полювання" на наступну ціль.

"Розроблена нами ідея має сенс лише у відношенні досить великих частин космічного сміття, частин, у які досить легко влучити з гарпунної гармати" - розповідає Джеймі Рід (Jaime Reed), інженер компанії Astrium, який очолює даний проект, - "Великі уламки являють собою більш велику загрозу, адже вони мають більший шанс зіткнутися з чим-небудь, що призведе до виникнення ще більшої кількості дрібних уламків".

Активізація діяльності у напрямку очищення космосу від космічного сміття, що спостерігається останні кілька років, пов'язана з тим, що проведені фахівцями NASA дослідження показали, що на орбіті зараз перебуває близько 10-15 досить масивних об'єктів, які, не будучи прибраними звідти протягом найближчих 5 -10 років, зіткнуться з іншими об'єктами, породивши цілі гори дрібних уламків, збір яких не представляється зараз можливим.

Ідея використання пневматичного гарпуна була взята від механізму, який буде використаний космічним дослідницьким апаратом Rosetta для прикріплення до поверхні комети. У даний час цей апарат рухається до точки рандеву з кометою, яке відбудеться десь посередині між Землею і Марсом.

Розмір гарпуна супутника-мисливця за сміттям досить малий, його довжина становить близько 10 сантиметрів. Малі розміри, так само як і мала маса не дозволять гарпуну наскрізь пробити шматок космічного сміття або розколоти його на більш дрібні частини. Разом із цим, енергії гарпуна буде достатньою для того, щоб пробити досить тонку стінку, наприклад стінку порожнього паливного бака, і надійно закріпитися там.

Різні команди дослідників, що пропонують численні ідеї про те, як позбутись космічного сміття, зустрінуться наступного тижня на конференції Європейського космічного агентства присвяченій космічному сміттю у Німеччині. Ця конференція стане місцем обговорення та вибору відповідних варіантів рішень для їх майбутньої реалізації.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org