Реклама

Іридій та олово в сенсорних екранах можуть замінити вуглецеві нанотрубки

( 7 Голосів, Всередньому: 4.86 із 5 )
Saturday, 29 January 2011

сенсорний екранРобота сучасних сенсорних екранів залежить від тонких електродів з оксиду іридію та олова (ITO), розташованих під поверхнею скла. Цей матеріал практично ідеальний для своєї функції - він відмінно проводить низькі струми і вільно пропускає весь колірний спектр екрану. Але є одна проблема: запасів іридію не так вже і багато. Виробники ґаджетів побоюються, що в перспективі вони стануть повністю залежними від цін постачальників цього матеріалу.

Не дивно, що приватні компанії дуже зацікавлені в ефективних альтернативах ITO. І, схоже, дослідники з інституту Фраунгофера успішно вирішили це завдання. Новий матеріал не тільки схожий із ITO по функціональності, але й набагато дешевший у виробництві.

Основні компоненти нового матеріалу - вуглецеві нанотрубки та дешеві полімери. Складається новинка із двох шарів: тонкої підложки з поліетилентерефталату (PET) і плівки із суміші вуглецевих нанотрубок із провідними полімерами.

Раніше таке сполучення пластиків програвало ITO внаслідок своєї недовговічності, але за допомогою вуглецевих нанотрубок винахідникам вдалося стабілізувати матеріал.

Так, опір матеріалу дещо вищий, ніж в ITO, але для практичного застосування параметрів новинки цілком достатньо. А низька ціна компонентів дозволяє говорити про серйозну конкуренцію традиційному підходу.

Нова технологія може знайти далеко не одне застосування в техніці завдяки гнучкості матеріалу. Наприклад, дослідники стверджують, що існує можливість застосування її у фотоелектричних елементах для покриття нерівних поверхонь. Пробне виробництво новинки вже запущене.

 

 

За матеріалами: iscience.ru