Реклама

На дні Середземного моря побудують найбільший у світі нейтринний детектор

( 8 Голосів, Всередньому: 3.38 із 5 )
Tuesday, 20 December 2011

нейтринний детектор KM3NeНейтрино – особливі частинки, здатні пролітати крізь усе на своєму шляху, будь це планета, люди чи інші об'єкти. Оскільки вони дуже малі і не мають заряду, то їхня взаємодія з навколишнім середовищем настільки мізерна, що їх «не помічають» навіть інші частинки.

нейтринний детектор KM3Ne

Малюсінькі нейтрино практично неможливо побачити, однак, вони виникають у деяких найбільш масштабних та руйнівних процесах у Всесвіті. Енергетичні частинки, що з'являються у глибокому космосі та відомі як астрофізичні нейтрино, вириваються з темних, найпотужніших центрів Всесвіту – гамма-сплесків, блазарів та квазарів, а також чорних дір у центрах галактик. Вони можуть виконувати роль космічних посланців, що свідчать про існування цих об'єктів, але для цього спочатку необхідно їх побачити, а це неймовірно складно. Тому європейські вчені планують побудувати другу за величиною конструкцію з коли-небудь створених людством, призначену для вловлювання цих частинок.

Новий детектор нейтрино під назвою KM3Ne опустять у Середземне море на глибину приблизно у 975 метрів, де він буде «вдивлятись» у морське дно у спробі виявити нейтрино, що пролітають крізь Землю. Займаючи об'єм у 3 км3, пристрій буде також слугувати новою океанографічною обсерваторією, що допомагає біологам слухати китів і вивчати біолюмінесцентні організми. Це буде друга за величиною конструкція (після Великої китайської стіни), створена руками людини, тільки побачити її не зможе майже ніхто.

Досягнення основної мети KM3Ne допоможе вченим пояснити походження космічних променів – протонного потоку, що «ллється» на Землю з невідомих джерел. Щоб перебороти магнітні поля нашої галактики, Сонця та Землі, ці космічні промені повинні бути неймовірно потужними, однак, вони не вказують на місце свого походження, як це робить світло. Відстежити ці шляхи і допоможуть нейтрино.

нейтринний детектор KM3Ne

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: radiomaster.ru