Реклама

Повторний запуск Великого адронного колайдера перенесено до кінця вересня

( Голосів, Всередньому: 0 із 5 )
Tuesday, 10 February 2009

vakПовторний запуск Великого адронного колайдера (ВАК) відклали до кінця вересня 2009 року, повідомляє Agence France-Presse 9 лютого із посиланням на офіційну заяву Європейської організації по ядерним дослідженням (CERN). Перші зіткнення зустрічних пучків у прискорювачі пройдуть у жовтні 2009 року, а перші наукові результати планується отримати восени 2010 року.Раніше директор CERN Рольф-Дітер Хойєр заявляв, що вартість ремонту колайдера виявилася на третину вищою, ніж очікувалося, і складе близько 40 мільйонів швейцарських франків (27 мільйонів євро).

Нагадаємо, ВАК вийшов з ладу 19 вересня 2008 року, через дев'ять днів після запуску, у результаті поломки в електросистемі, що спричинила витік декількох тонн гелію.

ВАК є найбільшим у світі прискорювачем елементарних частинок, за допомогою якого вчені сподіваються відтворити фізичні параметри, що існували у Всесвіті безпосередньо після Великого Вибуху. Енергії пучків, яку можна досягти в прискорювачі, повинно вистачити для виявлення розрахованої теоретично часттнки - бозону Хігса. Існування цієї частинки лежить в основі так званої стандартної моделі будови Всесвіту, якої дотримується більшість сучасних фізиків.
Загальна вартість будівництва ВАКа склала близько чотирьох мільярдів євро.

 

 

За матеріалами: Лента.ру