Реклама

NASA готується до запуску NuSTAR - "мисливця за чорними дірами"

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Monday, 04 June 2012

обсерваторія nustarУ цьому місяці NASA планує запустити у космос "мисливця за чорними дірами" - гамма-обсерваторію, що буде націлена на пошук об'єктів і подій з екстремальною густиною, температурою чи енергіями випромінювання - тобто, у першу чергу, чорних дір та наднових. Оголошено, що ця обсерваторія, названа NuSTAR (Nuclear Spectroscopic Telescope Array), стартує 13 червня із атолу Кваджалейн на Маршалових островах.

Цікаво, що "мисливець за чорними дірами" підніметься у повітря під фюзеляжем літака L-1011 Stargazer, звідки потім стартує за допомогою носія Pegasus XL на висоті 12 км. Перевірка повної готовності обсерваторії призначена на 1 червня.

NuSTAR буде першим телескопом, здатним фокусувати рентгенівське випромінювання високих енергій. За оцінками розробників, він виявиться у сто разів чутливішим за існуючі телескопи, що працюють у цій частині спектру, а зображення, що одержуються ним, будуть у 10 разів чіткішими. Необхідний ступінь фокусування буде досягатися за допомогою складної системи з 133 дзеркал, обладнаних новітніми датчиками і розташованих на десятиметровій щоглі. Звісно, під час старту вся ця система буде знаходитись у складеному стані, і телескопу знадобиться близько тижня, щоб повністю розгорнути її.

гамма-обсерваторія NuSTAR

Так буде виглядати NuSTAR на орбіті

Розробники телескопа називають його "новим вікном у Всесвіт". Працюючи у тісній взаємодії з іншими космічними обсерваторіями, у першу чергу, з "Чандрою", NuSTAR зможе значно більш детально фіксувати процеси, що відбуваються на околицях чорних дір при падінні на них речовини. Цей компактний і відносно недорогий телескоп, який обійшовся NASA у 170 млн дол., за словами Пола Гертца, директора астрофізичного відділення NASA, "забезпечить першокласні наукові можливості на цьому надзвичайно важливому, але майже недослідженому діапазоні електромагнітного спектра".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru