Реклама

DARPA форсує розробку гіперзвукових літальних апаратів зі швидкістю М20

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Thursday, 12 July 2012

гіперзвуковий літак X-plane (HX)Оборонне наукове агентство DARPA вирішило прискорити розробку гіперзвукових літальних апаратів у ході програми IH, що має на меті вирішити технічні проблеми гіперзвукового польоту.

Пентагон твердо дотримується позиції: гіперзвукові технології здатні забезпечити військове домінування та необхідні для вирішення майбутніх національних завдань у сфері безпеки. Перші повномасштабні випробування нового гіперзвукового літака під назвою X-plane (HX) відбудуться вже у 2016 році. Даний літак буде запускатися ракетою-носієм і після виконання завдання опускатися на землю за допомогою парашута. Це знизить технологічні ризики розробки та дозволить збільшити інтенсивність тестування перспективних гіперзвукових систем озброєння.

Гіперзвуковий політ на швидкості М20 (тобто у 20 разів більше швидкості звуку) дозволить військовим США доставити корисне навантаження протягом двох годин на будь-яку точку планети. При цьому не доведеться використовувати неядерні балістичні ракети, пуск яких може спровокувати ядерний удар у відповідь, до того ж, він виявляється з великої відстані. Гіперзвукові засоби нападу та розвідки мають більш пологу траєкторію і можуть з'являтися у повітряному просторі супротивника зненацька, швидко долаючи будь-яку систему ППО.

гіперзвуковий літак X-plane (HX)

Передбачувана схема польоту дослідного гіперзвукового літака X-plane (HX). Максимальний підйом траєкторії над поверхнею Землі становить 76 км.

У рамках програми IH будуть виконані масштабні дослідження гіперзвукових технологій по п'яти основних напрямках: системи теплозахисту; аеродинаміка, наведення, навігація та керування, обладнання і двигуни.

На швидкості М20 літак НХ нагріється до температури більше 2000 градусів Цельсія - це більше, ніж у доменній печі, де плавлять сталь. Дотепер проблеми з нагріванням і наступним руйнуванням обшивки є основною причиною невдалих випробувань гіперзвукової ракети X-51 і гіперзвукового бомбардувальника HTV-2.

Кінцевою метою програми IH є розробка, випробування, і доведення до придатного до масового виробництва рівня технологій гіперзвукового польоту. У результаті американські військові одержать зброю глобального удару з величезною дальністю ураження - понад 37 тис. км. Це дозволить США зі своєї території наносити удари по об'єктах у будь-якій точці планети. При цьому жодний сучасний або перспективний засіб ППО не здатний збити ракету, що летить зі швидкістю М20. Виключення, мабуть, складають лише лазери на вільних електронах (FEL) потужністю від 1 МВт і вище. Однак крім самих США масштабну розробку лазерних систем ППО на основі FEL ніхто не веде.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru