Реклама

Кожна людина сприймає колір тих самих об'єктів по різному

( 7 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Monday, 02 July 2012

колір об'єктівДивлячись на той самий об'єкт, люди бачать його по-різному - для кожного він свого кольору, з'ясували вчені у ході нових досліджень. Те, що особисто ви сприймаєте як червоний колір, інші можуть сприймати як ваш синій.

На думку дослідників, наше сприйняття кольору формується під впливом зовнішнього світу, але наслідує визначений шаблон. Таким чином, всупереч устояним уявленням, червоний, який є кольором крові, полуниці та планети Марс, деякі люди можуть сприймати як синій колір. Таке відкриття вчені зробили після дослідів з мавпами.

Ще у статті, опублікованій у 2009 році у науковому журналі Nature вчений з Вашингтонського університету, який займається вивченням колірного зору, Джей Найц розповів, як у ході експериментів його команда вводила певний вірус за сітківку очей мавп, що дозволило їм побачити червоний, а також зелений і жовтий кольори. При цьому примітно, що піддослідні змогли розібратися у новій інформації, незважаючи те, що генетично їхній мозок не запрограмований реагувати на червоний колір.

Тоді дослідники висунули припущення, що винайдений метод відновлення сприйняття кольорів дозволить не лише лікувати дальтонізм, але і повертати зір сліпим.

Пізніше, продовжуючи розпочаті дослідження, вчені вирішили з'ясувати, що ж саме бачать примати, які одержали триколірний зір. Саме тоді вони і прийшли до висновку, що у мавп не було визначене сприйняття, що приписується кожній довжині хвилі. Із чого був зроблений висновок, що людський мозок як правило поводиться аналогічним чином: коли людина народжується, її нейрони не "налаштовані" реагувати на кольори певним визначеним чином.

"Я б сказав, нещодавні експерименти підводять нас до тієї думки, що всі ми бачимо різні кольори", - сказав Найц.

У свою чергу інший фахівець в області колірного зору Джозеф Керрол із Медичного коледжу штату Вісконсін заявляє більш впевнено: "Я думаю, ми можемо із впевненістю сказати, що люди не бачать однакові кольори".

Тим часом інші дослідження показують, що наша емоційна реакція на кольори не залежить від їхнього сприйняття. Наприклад, синій колір, як правило, здійснює заспокійливий ефект на людину, що пов'язано з короткою довжиною хвилі світла, що потрапляє на сітківку. У той же час більш довгі хвилі - жовтий, помаранчевий та червоний кольори можуть зробити нас більш уважними.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: newsru.com