Реклама

Імператорські пінгвіни використовують холодне повітря щоб зігрітись

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Wednesday, 06 March 2013

імператорські пінгвіниМи знаємо, що пір'я потрібне птахам не лише для польоту, але ще і для утеплення: повітря, яке утримується між пером і поверхнею тіла, служить чимось на зразок повітряної термоізоляції. Парадоксальним чином у імператорських пінгвінів все навпаки! Ці птахи, що живуть в Антарктиді, тобто далеко не у найтеплішому місці, кутаються у шар... холодного повітря, яке утримують під своїм пір'ям.

Домінік Маккаферті з Університету Глазго (Велика Британія) спостерігав разом із колегами з Страсбурзького університету (Франція) за колонією імператорських пінгвінів на Землі Аделі, реєструючи теплове випромінювання, що випускається тілами птахів. Виявилося, що поверхня тіла пінгвінів була ненабагато, але все ж холодніше навколишнього повітря.

імператорські пінгвіни

Імператорські пінгвіни і знімок їх тепловипромінювання (фото Université de Strasbourg and CNRS).

Тобто якщо навколо -23 ˚C, то температура пінгвінів у середньому ще на 3 ˚C нижча. Результати своїх спостережень зоологи опублікували у журналі Biology Letters.

Більш холодна поверхня тіла, за словами вчених, допомагає пінгвінам поглинати тепло ззовні, тобто пір'яний покрив працює як конвекційна піч. У цих птахів є й інші способи захисту від антарктичного холоду: їх пір'я, наприклад, непроникне для вітру, у них товста шкіра, невеликий для їх загальних розмірів дзьоб, через який у пернатих зазвичай йдуть великі тепловтрати; вони збираються у зграї, де кожен захищений від холоду сильніше, ніж якби він був один.

Але «одяг» із холодного повітря, мабуть, чи не найцікавіша у цьому сенсі хитрість.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru