Реклама

Нітрид урану - нове перспективне паливо для атомних електростанцій

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Monday, 13 August 2012

нітрид урану - нове паливо для АЕСУ Лос-Аламосі створили нове перспективне паливо для АЕС - нітрид урану. Вчені з Лос-Аламоської національної лабораторії використали фотоліз молекули урану азид-аніону, що містить один атом урану та три атоми азоту. На молекулу вплинули ультрафіолетовим випромінюванням: енергія фотонів змогла "розірвати" азот, у результаті чого утворилися молекули нітриду урану. Дотепер одержання даної речовини було дуже складною справою внаслідок суттєвої різниці атомних радіусів урану й азоту.

Вперше американським вченим вдалося одержати стабільний молекулярний нітрид урану (U-N), де атом азоту зв'язаний лише з одним атомом урану. У попередніх роботах атом азоту завжди був зв'язаний із двома чи більше атомами урану.

Із практичної точки зору - це дуже велике досягнення. Нітрид урану має дуже високу щільність енергії, високі стабільність і теплопровідність, що дозволяє використовувати сполуку U-N у нових високоефективних ядерних реакторах.

нітрид урану - нове паливо для АЕС

Вперше вдалося одержати стабільну молекулу нітриду урану з одним атомом азоту

Нітрид урану також може легко розривати дуже міцні вуглецево-водневі зв'язки, хоча при цьому молекула U-N незворотньо руйнується у ході поділу атомів водню та вуглецю. Проте, якщо вдасться зберегти нітрид урану у ході даного процесу, він стане комерційно вигідною альтернативою викопному паливу, оскільки є відмінним каталізатором, для виробництва пального з відходів.

Нова сполука нітриду урану являє собою керамічну сполуку, що містить безліч однакових молекул U-N. На відміну від всіх інших способів виробництва, фотоліз дозволяє виготовляти чистий нітрид урану із чітко заданими властивостями, що робить його придатним для практичного застосування. Синтез подібної речовини був справжнім "святим Граалем" для хіміків протягом десятиліть. Перспективи його застосування величезні, і вчені вірять, що нітрид урану зможе змінити вигляд сучасної енергетики.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru