Реклама

Місія LCROSS - NASA шукатиме воду на Місяці

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 23 February 2009

lcrossТочно так, як і на Землі, вода буде стратегічним природним ресурсом і на Місяці. Було б дуже непрактично займатися транспортуванням у космічний простір великої кількості води, необхідної для потреб людей, досліджень і будівництва. У зв'язку із цим, пошук води на Місяці стає одним із найважливіших завдань у програмі дослідження й колонізації Місяця.

Для розв'язання цієї задачі до Місяця буде запущена місія (LCROSS), основною метою якої буде пошук води на супутнику Землі.

На даний момент ведуться підготовчі операції по запуску до Місяця одночасно двох космічних апаратів – це апарат місії LCROSS і апарат місії Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO).

Власне апарат місії LCROSS буде являти собою систему із двох апаратів – космічного корабля Shepherding Spacecraft (S-S/C) і ракети Centaur. Космічний корабель доставить ракету в точку запуску і забезпечить точне наведення ракети на ціль. Ціллю ракети обрано дно одного з місячних кратерів на оберненій до Землі стороні Місяця, де за результатами попередніх досліджень передбачається залягання шару льоду.

Після запуску ракети тв зіткнення її з поверхнею Місяця буде піднята хмара, що складається з уламків місячної породи, місячного пилу та, можливо, частинок льоду. Через нетривалий проміжок часу після зіткнення ракети з поверхнею Місяця, космічний корабель S-S/C, почне рухатися вбік поверхні по тій самій траєкторії, що й раніше випущена ракета. Проходячи крізь хмару уламків він, за допомогою спеціальних приладів зробить аналіз складу цієї хмари та передасть ці дані на Землю для подальшого вивчення й обробки.

Вага ракети Centaur становить 2000 кг., сила удару об поверхню буде така, що утвориться кратер діаметром в один кілометр. Хмару, що підніметься від зіткнення, можна буде вивчати, як і з місячних орбітальних апаратів, так і з астрономічних лабораторій на поверхні Землі.