Реклама

NASA змоделювало еволюцію Місяця протягом 4,5 мільярдів років

( 12 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Sunday, 18 March 2012

еволюція Місяця за 4,5 мільярда роківТе, що Ви можете побачити на наведеному нижче захоплюючому відеоролику, є результатом моделювання процесу еволюції Місяця, починаючи з моменту його формування 4,5 мільярда років тому до того стану, в якому ми можемо бачити Місяць сьогодні.

Все починається з моменту великого зіткнення ще рідкого Місяця з гігантським астероїдом 4,3 мільярда років тому, у результаті якого сформувався басейн Південний полюс - Ейткен. Це виглядає, звичайно, не настільки вражаюче, як відео картин руйнування Землі у результаті зіткнення з астероїдом, яких досить багато у мережі, але це те, що відбувалося насправді у сиву давнину.

Через кілька мільйонів років після формування басейну Ейткена, Місяць пережив "важке" бомбардування масивними астероїдами. У цьому періоді були сформовані практично всі великі об'єкти на поверхні Місяця, басейни, моря і величезні кратери. Цей важкий для Місяця період тривав досить довго від 4,1 до 3,8 мільярдів років тому, але і він не був останнім випробуванням, яке випало на долю найближчого до Землі космілмічного тіла.

Ще довгий час Місяць стійко тримався і змінював форму у результаті бомбардувань меншими астероїдами, які постійно "трамбували" його поверхню протягом більш ніж двох мільярдів років. У цьому періоді на поверхні Місяця з'явилися практично всі середні та малі кратери, а також, так звані, променеві кратери. Променеві кратери одержали свою назву завдяки зіркоподібній формі, сформованій променями з матеріалу, що виплеснувся на поверхню із прямих розламів кори поверхні, що почала застигати. Цей період став "останніми штрихами" процесу формування Місяця, що додав йому той вигляд, який ми знаємо і бачимо зараз.

Опублікований нижче відеоролик був створений вченими та аніматорами із Центру космічних польотів NASA імені Годдарда. При створенні ролика в основному використовувалися дані, отримані від місячного космічного апарату Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO).

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org