Реклама

Нововідкрита екзопланета Gliese 163c - хороший кандидат для існування життя

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 23 September 2012

екзопланета Gliese 163cНововідкрита екзопланета претендує на те, щоб стати однією з найбільш імовірних кандидаток на статус потенційно населеної. Фахівці говорять, що нещодавно виявлена екзопланета Gliese 163c має всі необхідні умови для наявності на ній як мінімум мікробактеріального життя. 

Сама планета - це так звана "суперземля", яка у своїй зоряній системі розташована саме на межі населеної зони (території, де тепло від зірки оптимальне для присутності води у рідкому стані). "Думаю, що тут шанси на наявність життя приблизно вдвічі вищі, ніж в інших планет у цій же зоряній системі", - говорить Хав'єр Бонфліс, астрофізик з Університету Фур'є у французькому Греноблі. 

За його словами, дана планета має всі необхідні структури та склад для виникнення на ній мікробактеріального життя на основі води. 

Бонфліс говорить, що їхня група досліджувала майже 400 зірок червоних карликів за допомогою телескопа HARPS (High Accuracy Radial Velocity Planet Searcher), що працює в обсерваторії Ла Сілла у Чилі. Планета Gliese 163c - це одна із двох екзопланет у зоряній системі Gliese 163, що теоретично придатна для життя. Судячи з розподілу гравітації у зоряній системі Gliese 163, тут повинна знаходитись і третя придатна для життя планета, але поки вона не була виявлена. 

Дослідники припускають, що Gliese 163c - це планета із твердою поверхнею та наявністю парів води в атмосфері. Маса планети приблизно у сім разів більша від маси Землі. Бонфліс говорить, що поки говорити про населеність нової планети не можна, але абсолютно точно, що це планета земного типу і вона може являти собою по будові щось середнє між Землею і Нептуном.

потенційно населені екзопланети

У своїй зоряній системі Gliese 163c знаходиться на самій межі населеної зони і повний оберт навколо зірки вона робить за 26 днів, хоча сама зірка менша, холодніша і легша за Сонце у кілька разів. Найближча до неї планета - Gliese 163b - робить повний оберт навколо зірки за 9 днів. Крім того, є вказівки на те, що у зоряній системі є і третя схожа і поки що не виявлена планета. За словами вчених, зараз вони намагаються спіймати момент, коли планета опиниться між її зіркою та Землею на одній лінії, що дозволить точніше дослідити Gliese 163c. 

Нагадаємо, що раніше вчені вже знаходили екзопланети, які за земними мірками дуже підходять для життя. Всього таких планет було чотири, а з урахуванням нової Gliese 163c - п'ять. Більшість екзопланет, що знаходяться астрономами зараз, розташовані досить близько до своїх зірок, оскільки насьогодні найпоширенішим методом пошуку є транзитивний метод (коли екзопланета опиняється на одній лінії між власною зіркою та Землею, внаслідок чого стає можливим вимірювання зміни яскравості зірки, - прим. ред.), і якщо планета буде далеко від зірки, то її просто буде неможливо побачити. 

Говорячи про Gliese 163c, фахівці припускають, що на її поверхні може бути один або кілька океанів, а ось атмосфера планети майже у 10 разів щільніша від земної внаслідок збільшеної гравітації. За приблизними прикидками фахівців, температура на поверхні планети коливається від плюс 40 до плюс 60 градусів, що в принципі прийнятно для багатьох форм життя на Землі.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: cybersecurity.ru