Реклама

Оранжеві карлики - хороша ціль для пошуку позаземного життя

( 7 Голосів, Всередньому: 4.57 із 5 )
Thursday, 07 May 2009

oranzh_karlykЗгідно з новим аналізом, найкращим місцем для життя у Всесвіті можуть бути райони поблизу зірок, трохи менших від нашого Сонця, які називаються оранжевими карликами. Ці зірки живуть набагато довше, ніж зірки сонячного типу, і мають більш безпечні зони проживання – там, де може існувати рідка вода – ніж у світлих червоних карликових зірок.


Зірки по масі схожі на Сонце входять у категорію жовтих карликів, найбільше приваблювали вчених, що займаються пошуками планет. Але недавні дослідження передбачають, що оранжеві карлики надають більше підстав для пошуку населених планет.

Едвард Гуінан із Університету Вілланова в Пенсільванії, керує групою вчених, що досліджують те, як властивості зірок варіюються залежно від іх маси. Група використовує спостереження з різних джерел, таких як архівні вимірювання рентгенівського супутника ROSAT, а також більш пізні дані наземних телескопів.

Результати досліджень підтверджують, що червоні карлики, вага яких складає між 10 і 50% від маси Сонця, набагато більш схильні до вивільнення потужних спалахів, які можуть нести смертельну радіацію до прилеглих планет. Ця активність знижується в міру старіння червоних карликів, і вчені виключили червоних карликів з потенційних притулків для життя, навпаки, життю в таких умовах довелося б стикнутися із чималими труднощами.

Оранжеві карлики, з іншого боку, з масою від 50 до 80% маси Сонця, володіють дещо більшою активністю спалахів, ніж сонцеподібні зірки. Їх тривалість життя майже вдвічі більша, ніж 10-мільярдний час існування зірок подібних до Сонця.

Їхня яскравість змінюється незначно у порівнянні з сонцеподібними зірками. Наше власне Сонце стало на 30% яскравішим із моменту утворення сонячної системи, і досить ймовірно воно стане занадто спекотним для Землі приблизно через 1 мільярд років, навіть незважаючи на те, що в нього в запасі буде залишатися ще 5 мільярдів років.

Ймовірність зародження розумного життя може бути вищою на планетах навколо оранжевих карликів, ніж навколо сонцеподібних зірок, завдяки тому, що там для його розвитку надається додатковий час.

Це робить оранжеві карлики не тільки хорошими цілями для пошуку населених планет, але й для пошуку позаземного розуму, стверджує Гуінан.

Оранжеві карлики майже в три-чотири рази більш поширені, ніж зірки, схожі на Сонце, що полегшує пошуки. На сьогодні вже відкрито кілька планет поблизу оранжевих карликів, хоча й за межами населених зон.

 

За матеріалами: infuture.ru