Реклама

Акумулятори енергії майбутнього працюватимуть на вірусах

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Sunday, 25 January 2009

batteryДжерелом енергії для мініатюрних електронних пристроїв у майбутньому можуть стати мікроакумулятори розміром у половину людської клітини, наповнені вірусами.

Дослідники із Масачусетського Технологічного Інституту (MIT) у США вважають, що можуть створити подібні пристрої завдяки недавньому прориву в області технології акумулювання енергії.

Поміщаючи суміш безпечних, генетично сконструйованих вірусів M13 та металу кобальту на штамповану кремнієву плівку, професор Ангела Белкер (Angela Belcher) та її колеги створили гнучку мікроскопічну батарею, що може дешево виготовлятись у промислових масштабах.

«Ми можемо виготовити акумулятори настільки малими, що їх можна буде поміщати у різного типу мініатюрні сенсори»- каже Ангела Белкер.

У плані ваги, батареї на основі вірусів майже у 2 рази більш потужні за звичайні хімічні батареї, стверджує Белкер. Внаслідок надзвичайно малих розмірів – близько 4 мікрометрів завширшки,  точні виміри є надзвичайно складними. На формування батерї такого типу йде близько години часу.

Одна маленька клітина не може утримувати значну кількість енергії, проте поєлнуючи ці клітини, вони можуть стати джерелом живлення для реальних пристроїв.

Акумулятори на основі вірусів виготовляються при кімнатній температурі, мають відносно нейтральний pH, містять незначну кількість потенційно проблематичних металів таких як літій чи кобальт.

На даний момент такі акумулятори живлять лише пристрої із низьким електроспоживанням.

Проте у майбутньому, Белкер планує збільшити ці акумулятори до розмірів необхідних для живлення комп’ютерів чи навіть автомобілів. У випадку автомобілів планується вбудовувати акумулятори прямо в поверхню авто. «Це стане частиною процесу виробництва»- каже Ангела Белкер. «Все що ми робимо – це забезпечуємо поверхню та іони, а батареї будують себе самі».