Реклама

Графенові електронні "лінзи" ефективно передаватимуть сигнали всередині інтегральних схем

( 6 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Monday, 30 April 2012

графенові електронні лінзиВикористовуючи графен і деякі технологічні хитрощі, вчені з Технологічного інституту Карлсруе, (Німеччина), та французького Національного науково-дослідного центру (French National Center for Scientific Research, CRNS) створили інструмент, що може фокусувати потік електронів схожим чином як оптична лінза фокусує потік світла.

Створений дослідний зразок нанопристрою демонструє те, що графенова плівка, в якій штучно створені механічні напруження, діє як двовимірна лінза для електронів. Сам по собі графен є чудовим провідником для електронів, які, практично без опору переміщаються вздовж його поверхні у будь-якому напрямку. Але механічні напруження, що викликає незначні перекручування кристалічної ґратки графену, перешкоджають руху електронів і викривляють їхню траєкторію. Саме ця властивість графену може використовуватись для фокусування потоку електронів у неймовірно тонкий пучок, точно так, як оптична лінза заломлює світло, що проходить крізь неї.

Для створення графенової "електронної" лінзи німецькі та французькі вчені створили так званий "килим із деформованого графену". Що це таке? Це підкладка з карбіду кремнію, у якій зроблена серія періодичних шестикутних наноотворів. На поверхню цієї підкладки була нанесена звичайна графенова плівка, яка потім була деформована так, що вона прийняла форму шестикутних отворів. Виготовивши кілька зразків таких лінз, вчені виявили, що змінюючи геометрію самої лінзи, вони можуть керувати її фокусною відстанню.

Дана розробка, ймовірно, знайде дуже широке застосування в області швидкодіючої електроніки, де "напружений" графен може виступати як середовище передачі, що забезпечує інформаційний обмін між частинами однієї інтегральної схеми. На відміну від звичайних технологій, у яких електрони пересуваються по провідниках, які не можуть перетнутися без замикання, новий спосіб дозволить реалізувати теоретично нескінченну кількість інформаційних каналів в одній і тій же одиниці об'єму, або, вірніше, площі кристалу. Поширення електронів буде схоже на поширення променів світла у вакуумі відразу від декількох джерел, які абсолютно не заважають один одному, незважаючи на те, що вони перетинаються.

"Переваги даного методу проявляються у тому випадку, якщо у вас є безліч точок, між якими треба організувати обмін інформацією. Наприклад, є n контактів, між якими необхідно організувати зв'язок. Використовуючи провідникові з'єднання, Вам знадобиться кабель, що складатиметься з n*(n-1)/2 проводів" - розповідає доктор В. Валфхекель (Dr. W. Wulfhekel) із Технологічного інституту Карлсруе. - "Використовуючи електронні "лінзи", що фокусують потік електронів від одного контакту на іншій, для організації зв'язку між усіма контактами потрібен буде лише один плоский лист графену, на поверхні якого без будь-яких ускладнень зможуть перетнутися шляхи всіх потоків електронів".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org