Реклама

Індія збудує АЕС, що використовує торій замість урану

( 4 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Monday, 07 November 2011

торійІндія оголосила про плани побудувати до кінця десятиліття дослідну атомну електростанцію, що використовує як паливо торій замість урану. Використання торія з порівняно невеликим вмістом вуглецю та низкою радіоактивністю стане справжнім проривом у виробництві енергії.

Будівництво ефективних масштабних торієвих реакторів протягом десятиліть була заповітною мрією для інженерів-ядерників і екологів. Торій є більш розповсюдженим елементом у порівнянні з ураном, а його експлуатація не пов'язана з викидом великої кількості вуглекислого газу.

У цей час атомний науково-дослідний центр (BARC) у Мумбаї завершує вибір майданчика для будівництва нового великого експериментального торієвого реактора потужністю 300 МВт. Скоріш за все, він буде створений поруч із існуючою АЕС. Узгодження та оцінка екологічних наслідків займе 18 місяців, після чого почнеться безпосередньо будівництво, що протриває 6 років.

Якщо індійцям вдасться реалізувати цей проект, він стане проривом в області енергетики. Торій – дуже перспективне паливо. Так, у США у 60-х роках торій планували зробити основним паливом для АЕС. Згодом від цього відмовилися на користь урану, але вибір був зроблений в основному через військові потреби: необхідно було виробляти велику кількість збройового плутонію.

Сьогодні зовсім інша ситуація, і найбільше уряди хвилюють безпека та вартість експлуатації АЕС. Відходи торієвих реакторів менш небезпечні і радіоактивні сотні років, а не тисячі, як з уранових. Крім того, світові запаси урану швидко виснажуються, а його ціна постійно зростає. У свою чергу, запасів торія у 3-4 рази більше, і цей матеріал має у 200 разів більшу щільність енергії. Для Індії торієва енергетика особливо вигідна, оскільки ця країна має найбільші у світі запаси торія.

торієва АЕС

Одним з недоліків торієвого реактора є необхідність «запалу» для реакції. У початковому проекті цю функцію виконує невелика кількість плутонію. Але Індія планує використовувати замість плутонію американський низькозбагачений уран.

Невеликі порівняно безпечні реактори, на яких неможливо виробляти ядерну зброю, напевно знайдуть широкий попит на світовому ринку. У такий спосіб Індія може стати ексклюзивним постачальником нового палива та інноваційних енергоустановок, які поступово замінять небезпечні уранові АЕС.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru