Реклама

Компанія HyperSolar побудує станцію з виробництва "сонячного" водню

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Wednesday, 08 February 2012

HyperSolar воднева станціяПредставники компанії HyperSolar стверджують, що їм вдалося реалізувати новий метод одержання газоподібного водню зі стічних вод, використовуючи лише сонячну енергію. Газоподібний водень є найбільш перспективним видом екологічно чистого палива майбутнього, у результаті згоряння якого утворюється тільки один побічний продукт - звичайна вода. Але водень у природі не існує у чистому стані - газоподібному стані, його можна одержувати з води, витрачаючи при цьому, чималу кількість енергії, яка виробляється електростанціями, які, як правило, викидають в атмосферу сотні тонн вуглекислого газу. Робота компанії HyperSolar означає, що водневе паливо, яке є чистим і поновлюваним джерелом енергії, стає значно ближчим до загального використання.

"Якщо зрештою водень стане екологічно чистим паливом, на якому буде пересуватись весь транспорт, що не викидає шкідливих речовин у навколишнє середовище, то і виробництво водню повинне стати не менш екологічно чистим" - розповідає Тім Янг (Tim Young), президент компанії HyperSolar. - "Вибір, зроблений людством убік автомобілів на викопному паливі, був у свій час обумовлений відсутністю простого та економічно обґрунтованого методу одержання водню".

Оскільки водневе паливо повинне вироблятися штучно, то краще думати про нього, як про спосіб перетворення одного виду енергії в інший, як про енергоносій. Автомобіль, що пересувається на "сонячному" водні, використовує, хоч і побічно, енергію сонячного світла. Але є й альтернативні види застосування водню, реагуючи з вуглекислим газом, водень може стати джерелом метану, природного газу, що вже використовується зараз у вигляді палива. Але метан не є абсолютно екологічно чистим паливом, при його згорянні утворюються точно такі ж шкідливі речовини, як і при згорянні бензину.

Схема виробництва водню (зобр. HyperSolar)

Метод, розроблений компанією HyperSolar, полягає у використанні каталітичних наночастинок. В основу цього процесу ліг природний процес фотосинтезу. Фотоелектрохімічно активні наночастинки вводяться у стічні води, які проходять крізь прозорі ємності. Сонячне світло, що потрапляє на наночастинки, приводить до фотохімічної реакції, яка вивільняє водень, а кисень, що утворюється при цьому, окислює органічні сполуки, виконуючи роботу з очищення стічних вод від забруднень.

Розроблений компанією HyperSolar процес дуже схожий на процес, розроблений фахівцями університету Еморі у 2010 році. Поки ще невідомо, на якій стадії реалізації процесу зупинилася компанія HyperSolar, але судячи з деякої інформації, у них вже є діючі дослідні зразки "сонячних" генераторів водню, які крім своєї основної цілі ще й очищають стічні води. Представники компанії повідомляють, що ця технологія повністю життєздатна й ефективна з фінансової точки зору. За допомогою технології можна одержувати не тільки чистий водень, але й хлоро- та бромовмісні сполуки водню.

HyperSolar воднева станція

Комп'ютерна модель станції по виробництву водня зі стічних вод (зобр. HyperSolar)

Сама технологія одержання водню є масштабованою. Для збільшення обсягів виробництва потрібно лише збільшити кількість сонячних комірок-реакторів. І найближчим часом компанія планує побудувати дослідну водневу станцію, на якій буде остаточно відпрацьована технологія і яка стане відмінним демонстраційним прикладом, який зможе зацікавити інвесторів, енергетичні та паливні компанії.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org