Реклама

Мікробні паливні комірки - джерело енергії для невеликих космічних роботів

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Thursday, 05 January 2012

мікробні паливні елементиРоботизована розвідка віддалених регіонів, у тому числі й інших планет, вимагає відповідного джерела електроживлення. Вчені з Науково-дослідної лабораторії ВМС США (NRL) працюють над новою технологією, що дозволить проводити дослідження інших планет без необхідності використання складних надлишкових енергостанцій, наприклад атомних.

У NRL розробляють перспективну технологію мікробних паливних комірок (MFC), яку можна використовувати на невеликих роботах. Вчений NRL доктор Грегорі П. Скотт на базі цієї розробки намагається створити передовий мікробний паливний елемент для невеликого самохідного наземного робота вагою близько 1 кг. Даний проект фінансується NASA.

Група вчених із NRL, що працює з MFC, має великі напрацювання в області проектування і випробування нових біологічних енергоустановок. Вже проводилися реальні демонстрації цих систем, і доведена можливість їхнього практичного застосування замість традиційних батарей у системах з невеликим енергоспоживанням.

мікробні паливні елементи

Зображення основної частини мікробного паливного елемента: бактерії Geobacter sulfurreducens

Метою нового проекту є розробка надійного й ефективного джерела живлення для невеликих роботів, які змушені працювати у тяжких умовах і без техобслуговування. Мікробні паливні елементи у поєднанні з надзвичайно енергоефективною електронікою повинні вирішити проблему живлення невеликих робототехнічних систем, які не можуть використовувати сонячні панелі або атомні джерела енергії.

Мікробна паливна комірка NRL відрізняється від аналогів пасивною дифузією поживних речовин, а значить - заощаджує енергію, обходячись без насосів. Крім того, вона працює у широкому діапазоні аеробного водного середовища, а не тільки із природним середовищем перебування вузького спектру бактерій. На відміну від інших MFC, які вимагають дорогих протонообмінних мембран, комірка NRL використовує недорогі нанопористі мембрани з полікарбонату. У результаті «військово-морські» MFC здатні генерувати від мікроватів до міліватів енергії, залежно від розміру комірки (від 75 мкл до 5 мол). Цього цілком достатньо для живлення автономних датчиків і світлодіодів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru