Реклама

Розроблено ефективний графеновий перетворювач світла в електричні сигнали

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 29 June 2011

Графен світлоПристрій може передавати дані з теоретичною швидкістю 30 гігабайт за секунду. Тепер вченим належить з'ясувати до якого ступеня це може бути застосовано на практиці.

Коли інформація транслюється через світлові імпульси (наприклад, по оптоволоконному кабелю), прийняте світло необхідно перетворити в електричні сигнали, які можна буде обробити на комп'ютері. Конвертація відбувається завдяки фотоефекту — випусканню електронів під дією електромагнітного випромінювання.

Можливість перетворення світла в електрику за допомогою графену була продемонстрована дослідниками з Віденьського технічного університету (Австрія) торік, але описати характеристики цього процесу вдалося тільки зараз.

Раніше перешкодою була надвисока швидкість протікання фотоефекту в графені, але тепер цю проблему вирішено: завдяки «бомбардуванню» світлового детектора лазерними імпульсами через різні проміжки часу вчені визначили максимальну частоту роботи пристрою. Величина склала 262 ГГц, що відповідає швидкості передачі даних 30 ГБ/с.

Якою буде технічно можлива швидкість, поки невідомо, але вже зараз зрозуміло, що графен значно перевершує по цьому показнику сучасні напівпровідникові матеріали. Іншими перевагами графена є можливість поглинання світла в широкому спектрі (це не тільки видиме, але й інфрачервоне випромінювання), висока теплопровідність і виняткова міцність.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru