Реклама

В NASA створили комп'ютерні чипи, здатні працювати при 600 градусах Цельсія

( 1 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Monday, 20 September 2010

sic-chip Інженери американського космічного агентства NASA розробили принципово нові комп'ютерні чипи, здатні функціонувати при високому тиску та температурі. За словами представників відомства, новинки здатні функціонувати при температурі в 600 градусів по Цельсію.

Створені чипи на основі карбіду кремнію (SiC), що робить їх більш стійкими в порівнянні зі звичайними кремнієвими розробками,  які не витримують температуру вище 350 градусів.

Також у NASA говорять, що раніше вогнетривкі чипи були здатні працювати при відносно високих температурах, але не більше декількох годин, нові ж розробки витримують до 1700 годин при температурі 500-600 градусів, що в 100 разів більше, ніж попередній рекорд.

Звичайні сучасні схеми та процесори, розташовані в комп'ютерах і ноутбуках самі по собі є досить потужними генераторами тепла, тому що розсіюють до 100 ват на квадратний сантиметр, що викликає  труднощі із охолодженям їх за допомогою численних тепловідвідних радіаторів і вентиляторів. Застосування ж карбіду кремнію кардинально змінює виділення тепла чипами, що уможливлює їхнє використання у двигунах літаків, промисловому машинобудуванні, а також у космічних кораблях, що відправляються на такі планети як Венера чи Меркурій.

Крім цього, SiC-чипи здатні працювати з більш високою напругою, не вимагаючи при цьому збільшення розмірів самої інтегральної схеми, що знизить вартість витрат на запуски космічних міжпланетних кораблів.

З технічної точки зору, новинки можуть послужити рішенням для використання в системах енергорозподілення та керування живленням на кораблях, які відправляться, наприклад, на Венеру, де температура на поверхні планети досягає 500 градусів, а тиск перевищує 100 атмосфер.

У NASA також розповіли, що перші досліди на базі карбіду кремнію почали ще в 1993 році, а в 2000 році був створений перший компонент схем, здатний передавати електричний струм при 600 градусах.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru