Реклама

Li-Fi - передача інформації за допомогою мерехтіння видимого світла

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 12 October 2012

Li-Fi світлодіодні лампиМерехтіння світла іноді дратує, але і у нього є світла сторона. Зв'язок за допомогою видимого світла (Visible Light Communication - VLC) використовує світлові імпульси для бездротової передачі інформації. Тепер ця технологія вже може змагатися зі звичайним Wi-Fi.

"У серці цієї технології нове покоління світлодіодних ламп (LED), що випромінюють світло високої яскравості", - повідомляє Харальд Хаас із Единбурзького університету, Великобританія. "Усе дуже просто - якщо світлодіодна лампа увімкнена, передається цифрова одиниця, якщо вона вимкнута - це нуль", - пояснює він. "Вони можуть вмикатися та вимикатися надзвичайно швидко, що дає непогані можливості для передачі даних".

Так з'являється найпростіша можливість кодувати дані за допомогою зміни швидкості з якою мерехтять лампи, вмикаючись і вимикаючись, щоб передавати різні потоки одиниць та нулів. Інтенсивність мерехтіння світлодіодних ламп змінюється настільки швидко, що цього не помічає людське око, у такий спосіб їхнє світіння для нас залишається постійним.

Більш складні технології можуть суттєво збільшити швидкість передачі даних за допомогою VLC. Команди Оксфордського та Единбурзького університетів сконцентровані на паралельній передачі даних з використанням масивів світлодіодних ламп, у яких кожна лампа передає власний потік. Інші групи використовують набори червоних, зелених і блакитних ламп для зміни частоти світла, оскільки кожна частота кодує свій канал передачі даних.

Li-Fi, як його називають, вже досяг надзвичайно високих швидкостей у лабораторних умовах. Дослідники з інституту Генріха Герца у Берліні досягли швидкості передачі даних у більш ніж 500 мегабайт за секунду, користуючись стандартними лампами білого світла. Хаас створив дочірню фірму для продажу споживчих VLC-передавачів, які збираються поставляти на ринок у наступному році. Ці передавачі можуть передавати дані зі швидкістю 100 МБ/с - швидше, ніж більшість британських широкосмугових з'єднань.

Після запуску, VLC зможе вирішити деякі з головних комунікаційних проблем. У 2009 році Федеральна Комісія з Комунікацій у США попередила про майбутню кризу: внаслідок того, що наші мобільні пристрої споживають настільки велику кількість даних, нам незабаром перестане вистачати пропускної здатності радіочастот. Li-Fi дозволить звільнити смуги, тим більше, що значна частина необхідної інфраструктури існує вже сьогодні.

"По всьому світу розташовані 14 мільярдів освітлювальних ламп, їх просто потрібно замінити світлодіодними лампами, які можуть передавати дані", - говорить Хаас, - "Ми думаємо, що VLC виявиться у десять разів дешевшою, ніж Wi-Fi". Оскільки VLC використовує світло, а не радіосигнали, ця технологія може бути використана в авіації, вбудована у медичні прилади та лікарні, де використання Wi-Fi заборонено, можливо навіть використання її під водою, де Wi-Fi взагалі не працює. Спеціальне обладнання у всіх приміщеннях синхронізує освітлення на єдину частоту коливань. Але при цьому число користувачів анітрішки не обмежується.

"Прийшов час для VLC, я твердо вірю у це", - заявляє Хаас, що презентував свою роботу на конференції Ted Global, що проходила в Единбурзі минулого тижня.

Але дехто висловлює побоювання з приводу перспектив розвитку VLC. Наприклад, ця технологія працює лише у прямому полі зору, хоча цей факт також робить перехоплення переданих їй даних більш складним, ніж перехоплення даних, переданих за допомогою Wi-Fi. "Було багато галасу на ранній стадії і є кілька дуже гарних рішень", - вважає Марк Лісон із Університету Уорвіка у Великобританії, - "Але я сумніваюся у тому, що ця технологія є панацеєю. У ній є здоровий глузд, але я не думаю, що вона зможе вирішити всі існуючі до неї проблеми".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: xakep.ru