Реклама

Технологічний прорив IBM розпочинає нову еру у кремнієвій нанофотоніці

( 9 Голосів, Всередньому: 4.56 із 5 )
Tuesday, 11 December 2012

нанофотонний чип IBMКорпорація IBM оголосила про досягнення, яке робить можливим практичне використання оптичних ліній зв'язку замість електричних провідників у комп'ютерних системах.

Планується, що оптичні канали у перспективі замінять традиційні провідники з міді. Такі лінії забезпечать набагато більш високу пропускну здатність, ніж сучасні інтерфейси, дозволять заощадити місце всередині корпусів кінцевих пристроїв, а також знизити виробничі витрати.

Оптична комунікаційна «система на чіпі» передбачає використання трьох основних компонентів: модулятора, перетворюючого електричні сигнали у світлові імпульси, власне оптичної лінії зв'язку і декодуючого пристрою, що формує електричний сигнал на основі отриманих світлових імпульсів.

нанофотонний чип IBM

Фрагмент мікрочипа IBM: синім кольором позначені канали оптичної передачі даних, жовтим - мідні провідники для надсилання електричних сигналів. (Зображення розробників.)

Фахівці IBM відрапортували про прорив у «кремнієвій нанофотоніці»: їм вдалося розмістити на одному кремнієвому чипі електричні ланцюги і компоненти, необхідні для оптичної передачі даних: блок WDM (мультиплексування з поділом за довжиною хвилі), модулятори і детектори.

При виготовленні чипа використовувалася модернізована виробнича лінія з випуску CMOS-мікросхем по 90-нанометровій технології. Методика нанофотоніки IBM робить можливим виробництво оптичних приймачів, що забезпечують пропускну здатність до 25 Гбіт/с на канал. По одному оптоволоконному з'єднанню при цьому може передаватися кілька потоків інформації.

Передбачається, що спочатку нова технологія знайде застосування у центрах обробки даних, суперкомп'ютерних системах і корпоративних мережах. Більш докладно про результати роботи IBM можна дізнатися тут.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: compulenta.ru