Реклама

Промислові викиди спричинюють утворення великої кількості "свинцевих хмар"

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 20 April 2009

хмариВ атмосфері Землі утвориться усе більше хмар, до таких висновків приходять фахівці. Причому хмари формуються навіть у тих регіонах нашої планети, де у звичайних умовах це неможливо через занадто тепле чи занадто сухе повітря. Причина посиленого утворення хмар криється в усе більших концентраціях свинцю в атмосфері.

Дослідники говорять, що свинець провокує утворення хмар, а хмари здатні змінити кліматичну картину на планеті. Автори доповіді говорять, що при певному розвитку ситуації "свинцеві хмари" можуть навіть допомогти в боротьбі із глобальним потеплінням, тому що будуть блокувати зайве сонячне випромінювання, що потрапляє на Землю.

Ден Сцізо з Північно-західної тихоокеанської національної лабораторії при Департаменті енергетики США розповідає, що група його колег провела хімічний аналіз хмар, що розташувалися на вершинах гір у Швейцарії. З'ясувалося, що в половині з них спостерігалися кристали льоду з підвищеним вмістом свинцю, більше того, пізніше вчені прийшли до висновку, що саме свинець був каталізатором формування хмар.

Група дослідників стверджує, що хмари формуються в умовах більш теплого та сухого повітря, ніж зазвичай, тому що свинець сприяє утворенню "пилових" кристалів льоду, з яких складаються хмари.

"Наш світ стає все сухішим та теплішим, це провокує формування хмарного покриву в усе більш незвичайних умовах, що відрізняються від дощових і сніжних", - говорять вчені.

За словами Дена Сцізо, той факт, що свинець здатний провокувати формування хмар був вченим відомий. Однак це було лише теоретичне обґрунтування, на практиці такі реакції дотепер не зустрічалися. "Вперше в природному середовищі ми виявили, що свинець, що викидається промисловістю в атмосферу, провокує зміну в хмарному покриві планети", - говорить він. "Поки неможливо однозначно сказати, добре це чи погано, коли формуються додаткові хмари".

Попередні дані показують, що "свинцеві хмари" формуються переважно в нижніх шарах атмосфери та з одного боку вони блокують сонячне випромінювання, а з іншого дозволяють випаровуватися додатковому теплу з поверхні Землі.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru