Реклама

Згенеровано рекордний лазерний імпульс потужністю 500 трильйонів ват

( 5 Голосів, Всередньому: 4.40 із 5 )
Monday, 16 July 2012

рекордний лазер 500 тераватДослідники, що працюють із найбільшою у світі лазерною установкою National Ignition Facility (NIF) Ліверморської Національної лабораторії, відзначають чергове досягнення. Нещодавно, 192 лазери системи згенерували імпульс ультрафіолетового світла, потужністю 500 трильйонів Ват, що доставив 1,85 мегаджоуля енергії до цілі, діаметром близько двох міліметрів. Для того, щоб уявити собі кількість енергії, якою оперує лазер, слід зазначити, що 500 ТВт - це у тисячу разів більше, ніж уся енергія, що використовується у будь-який момент часу енергетичною системою великої держави, такої як США.

Головною метою створення лазерної системи NIF є створення керованої реакції термоядерного синтезу, у результаті якої кількість енергії, що виділилася, перевищить у багато разів кількість енергії, витрачену на її ініціацію, що повинно стати у майбутньому невичерпним джерелом чистої енергії.

Але, крім енергетичної області, створення NIF має ще і вагоме наукове значення. За допомогою надпотужних імпульсів лазерного світла вчені зможуть моделювати умови, які зустрічаються лише у центральних областях планет, зірок і інших астрономічних об'єктів. Також лазери NIF дозволять змоделювати явища, що відбуваються у сучасних ядерних пристроях. Така можливість робить NIF ключовим елементом лабораторного інструментарію, завдяки якому підземні ядерні випробування залишаться у далекому минулому.

рекордний лазер 500 терават

Лазери NIF подолали поріг у 1 МДж у березні 2009 року. Протягом подальшого часу вчені та інженери працювали над установкою, збільшуючи її енергію у середньому на 1 кілоджоуль за день. Це привело до того, що на даний час лазери NIF перевищують мінімум у 100 разів по потужності будь-яку іншу лазерну систему.

Останній рекордний "постріл" лазерів є кульмінацією 15 років роботи дослідників і інженерів NIF. А отриманий досвід вплине на конструкції інших надпотужних лазерних установок, які існують або будуть створюватися у Великобританії, Франції, Росії, Японії та Китаї.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org