Реклама

Фізикам вдалось успішно передати інформацію нейтринним пучком

( 7 Голосів, Всередньому: 4.43 із 5 )
Monday, 19 March 2012

нейтринний телеграфФізики з Національної лабораторії прискорювачів ім. Фермі (США), перевіряючи нові можливості свого нейтринного детектора MINERvA, скористалися ним як частиною нейтринного телеграфу і передали з прискорювального джерела цих загадкових часток, передавача NuMI beamline, крізь 210 метрів гірської породи слово "нейтрино", яке було успішно прочитане. Таким чином, у світі запрацював найсправжнісінький нейтринний телеграф.

Нейтринний телеграф - дивовижна річ. Завдяки тому, що його носії, практично безмасові частки нейтрино, можуть, на відміну від радіохвиль, проникати всюди і майже не взаємодіють зі звичайною матерією, він міг би здійснювати зв'язок із приймачами, що знаходяться глибоко під землею, у скелі чи на неймовірній глибині океану. Однак явно не зараз.

нейтринний детектор MINERvA

Нейтринний детектор MINERvA (фото - Національна лабораторія прискорювачів ім. Фермі)

Справа у тому, що передавачем модульованих нейтрино може бути тільки складна прискорювальна система, а приймачем - детектор, який не сховаєш у кишеню. Він надмасивний. Так, MINERvA - це 170 тонн свинцю, вуглецю, заліза, гелію, води і пластику. Вода буде вловлювати деякі нейтрино з пучка, що генерується прискорювачем, і, для того, щоб із них можна було скласти слово, знадобиться дуже висока інтенсивність пучка. Саме це і перевірялось фізиками - наскільки ефективно вловлює нейтрино переобладнаний детектор. До того ж, навряд чи комусь, крім самих фізиків, виявиться достатньо швидкості передачі інформації, досягнутої сьогодні - 0,1 біта за секунду. Щоб передати через скелю вісім букв слова "нейтрино", дослідникам знадобилося дві години.

передавач NuMI beamline

Передавач NuMI beamline (фото - Національна лабораторія прискорювачів ім. Фермі)

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru