Реклама

У стратосфері Землі виявлено життя

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 17 March 2009

stratokulyaІндійські вчені повідомили про відкриття нового виду бактерій, які живуть на висоті більше 40 кілометрів над землею. За словами фахівців, дивують у цій знахідці відразу два моменти: по-перше, незвичайний сам факт наявності життя на такій висоті, по-друге, сонячне випромінювання тут зовсім не таке, як на поверхні планети - ультрафіолетове випромінювання надзвичайно жорстке, майже як у космосі.

Виявлення таких екзотичних форм життя все активніше наштовхує вчених на думку про те, що життя на нашій планеті все-таки з'явилася ззовні, тобто з космосу.

Знайдені три нових сімейства бактерій не схожі ні на один із видів бактерій на поверхні планети. Дані про унікальні мікроорганізми були отримані на основі аналізу газів, проведеного науковим обладнанням на спеціальній повітряній кулі, відправленій індійськими дослідниками в стратосферу.

"Життя на висоті 40 км - це само по собі дивно. Подвійно дивно, що бактерії здатні прекрасно протистояти жорсткому ультрафіолетовому випромінюванню, що повинно було б в першу чергу вбивати саме бактерії. Цілком можливо, що в майбутньому будуть виявлені мікроорганізми й на більших висотах", - повідомив Пушпа Бхаргава, директор центру клітинної та молекулярної біології Індії в місті Хайдерабат.

Повітряну кулю, що зафіксувала бактерій, було відправлено у політ ще 2005 року і вивчала структуру атмосфери на висоті спочатку 20, а потім 41 кілометри. За технічну реалізацію програми відповідала Індійська організація космічних досліджень.

"Ґрунтуючись на теорії про походження життя на планеті, можна припустити, що знайдені бактерії цілком можуть мати неземні коріння й потрапити в атмосферу вони могли з космічного простору. Також вони можуть бути свого роду мутантами, які в силу якихось процесів перебралися в атмосферу на рекордну висоту", - припускає Бхаргава.

При цьому, вчений підкреслює, що факт неземного походження бактерій поки не підтверджений. Знайдені бактерії отримали наукові найменування Janibacter hoylei, Bacillus isronensis і Bacillus aryabhata.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru