Реклама

Останній магніт для ремонту Великого адронного колайдера опущено в тунель

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Sunday, 03 May 2009

vak_magnitОстанній з 53 магнітів, необхідних для відновлення пошкодженого при аварії у вересні 2008 року Великого адронного колайдера, у четвер був опущений під землю, в головний тунель прискорювача, повідомляє прес-служба Європейської організації ядерних досліджень (CERN).

 

Камера, що знімає 6,1 млн. кадрів за секунду

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 30 April 2009

Video_CameraНайбільш швидка на сьогодні цифрова камера, яка знімає 6,1 мільйона кадрів у секунду, розроблена фізиками з Університету штату Каліфорнія, США. За розрахунками творців, пристрій здатний знімати один кадр відео кожні 163 наносекунди.

 

Японія запустить на орбіту сотню антикризових супутників

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Thursday, 16 April 2009

japonia_suputnykУ Японії почалася розробка проекту із запуску на орбіту Землі групи з 50-100 мініатюрних супутників. Про це повідомила газета Йоміурі з посиланням на міністерство науки та економіки країни. Кожен супутник, за словами авторів проекту, матиме своє конкретне завдання: відстеження стихійних лих, спостереження за автомобільними заторами та інші, що дозволить збирати більш повну та детальну інформацію про планету.

 

Квантовий лазер - дешево та сердито

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 10 April 2009

kvant_laserЛазер, що з'явився ще пів століття тому, не знайшов застосування в тих областях, куди призначався. Не став він ні зброєю масового ураження, ні швидкими та безшумними «променями смерті». Але переоцінити його роль неможливо ні в атомній, наприклад, енергетиці, ні в мікрохірургія ока. А кіно із багатомільярдними оборотами, з DVD та Blu-ray дисками! І ось гряде новий виток лазерних технологій, більше схожий на революцію.

 

Почав роботу супутник для надточного вимірювання форми Землі

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Tuesday, 07 April 2009

GOCEІнженери Європейського космічного агентства запустили системи супутника GOCE, призначеного для надточного вимірювання форми Землі. Зокрема, фахівці провели попереднє тестування акселерометрів (приладів для вимірювання проекції прискорення на обраний напрямок) супутника та включили його іонний двигун.

 

Батарейки, що працюють на крові

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Friday, 03 April 2009

klitynykroviКлітини дріжджів можуть стати відмінним паливом і відкрити новий напрямок у медицині. До такого виводу прийшли канадські вчені, які змогли створити мікроскопічні паливні елементи, що працюють на плазмі крові. Виробленої ними енергії цілком достатньо, щоб забезпечити живлення нанопристроїв і навіть більшої медичної техніки. І ці батарейки ніколи не доведеться змінювати.

 

Надзвичайно місткий полімерний акумулятор створено у США

( 7 Голосів, Всередньому: 4.29 із 5 )
Thursday, 02 April 2009

hnuchkabatareyaВчені з Каліфорнійського університету (University of California at Berkeley) розробили новий тип гнучких батарей, які здатні перевершити нинішні літієві акумулятори по питомій ємності та довговічності при відносній дешевині.

 
Сторінка 39 з 46