Реклама

Холодний ядерний синтез - цього разу насправді?

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 15 January 2011

ядерний синтезІталійські фізики, а саме професор Університету Болоньї Серджіо Фокарді (Sergio Focardi), Андреа Россі (Andrea Rossi) та їх колеги, збираються продемонструвати готовий реактор на основі холодного ядерного синтезу.

Суть їхнього повідомлення в тому, що холодний термояд запрацював, причому запрацював не де-небудь там у лабораторному досліді, який можна піддати сумніву та на який можна просто не звернути уваги, а в запатентованому реакторі потужністю в 10 кіловат, готовому до комерційного використання. Сто таких реакторів, нагадує автор винаходу Андреа Россі, дадуть нам станцію потужністю в один мегават.

Принцип роботи реактора до кінця неясний і самим авторам, але ідея полягає у взаємодії атомів водню та нікелю. Як можна зрозуміти з вивішеної на сайті журналу "Journal of Nuclear Physics" статті Фокарді та Россі, атом водню, зблизившись із атомом нікелю, втрачає свій електрон, перетворюється в голий протон, при цьому сильно зменшуючись у розмірі, і проникає в ядро завдяки погрішностям кристалічної ґратки.

Історія холодного термояду взагалі схожа на байку для початківців. Наприкінці вісімдесятих два диваки (Мартін Флейшман (Martin Fleischmann) і Стенлі Понс (Stanley Pons)) навіки зіпсували собі репутацію, наливши електроліт у банку з-під майонезу, опустивши туди пару електродів, увімкнувши струм і одержавши в результаті стабільний потік нейтронів. Фізики ледве з розуму не зійшли, намагаючись повторити цей експеримент у різних модифікаціях. У них то виходило, то не виходило, і головне обвинувачення було - неповторюваність експерименту. Правда, японці роки три тому спромоглися від неповторюваності позбутися, про що на увесь світ прокричали, але потім щось затихли. І якщо прес-конференція італійців стане фіналом цієї історії, то це буде хоча б закономірний, воістину казковий фінал - відразу реактор, запатентований, готовий до використання.

Більш детально із даною вражаючою новиною можна ознайомитись у блозі ядерних експериментів журналу "Journal of Nuclear Physics".

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru