Реклама

Вольфрамовий диск збереже дані протягом мільйона років

( 11 Голосів, Всередньому: 4.18 із 5 )
Tuesday, 22 October 2013

диск на мільйон роківВчені з Університету Твента та Науково-дослідного інституту у Фрайбурзі розробили прототип носія, інформація на якому здатна проіснувати, за завіреннями авторів, до мільйона років.

 

Створено перший процесор, всі елементи якого виготовлені з вуглецевих нанотрубок

( 8 Голосів, Всередньому: 4.62 із 5 )
Friday, 27 September 2013

процесор із вуглецевих нанотрубокЗа минулі кілька років ми тільки й чули про транзистори, виготовлені з вуглецевих нанотрубок, і про інші чудеса, які обіцяє використання цього екзотичного матеріалу. Але все, що ми чули або читали, мало відношення виключно до галузі наукових досліджень, про практичне ж застосування вуглецевих нанотрубок вчені говорили, як про далеке майбутнє, вказуючи терміни у кілька років. І ось, нарешті, групі вчених зі Стенфордського університету вдалося зробити перший крок до початку застосування вуглецевих нанотрубок в електроніці та обчислювальній техніці, крок, який зможе забезпечити витіснення кремнію з панівних позицій у цих областях. Цим кроком стало створення першого функціонуючого обчислювального пристрою з процесором, всі елементи якого виготовлені з вуглецевих нанотрубок.

 

Новий тип магнітної пам'яті MSM не потребує використання магнітів

( 9 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Monday, 26 August 2013

MSM-пам'ятьВчені з Єврейського університету (Hebrew University), Єрусалим, і Наукового інституту Вайцмана (Weizmann Institute of Science) розробили нову досить просту технологію намагнічування матеріалів, яка може позбавити від необхідності використання постійних і електричних магнітів у пристроях магнітного запису і зберігання даних. Крім цього, структура нових комірок магнітної пам'яті сумісна з існуючими технологічними процесами виробництва напівпровідників, що дозволить створити недорогі кремнієві універсальні пристрої пам'яті, що володіють надзвичайно високим показником щільності зберігання інформації.

 

Чипи на основі оксиду кремнію можуть невдовзі замінити флеш-пам'ять

( 11 Голосів, Всередньому: 4.73 із 5 )
Wednesday, 24 July 2013

чип із оксиду кремніяГрупа дослідників з університету Райс (Rice University), очолювана хіміком Джеймсом Туром (James Tour), створила дослідний зразок чипа енергонезалежної пам'яті зі здатністю до перезапису об'ємом в 1 кілобайт, основою якого є комірки пам'яті, виготовлені з оксиду кремнію. Використання цього матеріалу дозволить створювати чипи, які перевершать сучасну флеш-пам'ять за показником щільності зберігання інформації, за кількістю споживаної енергії, за швидкістю запису і за багатьма іншими параметрами.

 

Крізь оптоволокно вперше вдалось передати "закручене" світло

( 10 Голосів, Всередньому: 4.60 із 5 )
Friday, 05 July 2013

закручене світлоВперше в історії інформаційних технологій промені "закрученого" світла використали для передачі даних крізь оптичне волокно. Групі дослідників з Бостонського університету та університету Південної Каліфорнії вдалося реалізувати передачу даних зі швидкістю 1,6 терабіта за секунду крізь оптоволоконний кабель довжиною в один кілометр. Ця ж сама група вчених влітку минулого року, використовуючи метод "закручування" світла, отримала швидкість передачі даних на відкритому повітрі у 2,56 терабіта за секунду, а останнє досягнення є першим разом, коли метод "закручування" використовувався для передачі даних крізь оптичне волокно.

 

Використання двох променів дозволить записувати на DVD-диск петабайт даних

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 23 June 2013

накладання двох променів лазераБлизько 90% всієї цифрової інформації у світі було створено за останні два роки, що породжує природне запитання про те, як це все зберегти. Нова техніка дозволить збільшити ємність DVD-диска з 4,7 гігабайт до одного петабайта (1000 терабайт). Це еквівалентно 10,6 рокам відео високої роздільної здатності або 50 000 фільмів високої роздільної здатності.

 

Китайський суперкомп'ютер Тянхе-2 очолив рейтинг Top500

( 8 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Wednesday, 19 June 2013

суперкомп'ютер Тянхе-2Новітній китайський суперкомп'ютер Тянхе-2 має у своєму складі 3,1 млн обчислювальних ядер, причому створена ця машина була майже на два роки раніше заявленого. Такий ентузіазм дозволив китайським розробникам вже двічі за останні два роки очолити список 500 найпотужніших суперкомп'ютерів світу. Цей список оновлюється кожні півроку і нещодавно вийшла річна редакція цього рейтингу, де комп'ютер Тянхе-2 поміщений на перше місце.

 
Сторінка 1 з 14