Реклама

У рейтингів суперкомп'ютерів Top500 та Green500 новий лідер - Cray XK47 "Titan"

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 15 November 2012

суперкомп'ютер Cray XK-47 TitanСуперкомп'ютер Cray XK47 "Titan", вартістю 100 мільйонів доларів, зайняв першу позицію рейтингу найпотужніших суперкомп'ютерів Top500, продемонструвавши продуктивність у 17.59 петафлопс (квадрильйонів операцій із плаваючою комою за секунду). Суперкомп'ютер Cray XK47, розташований у Національній лабораторії Оак-Рідж (Oak Ridge National Laboratory, ORNL), змістив з першої позиції суперкомп'ютер IBM BlueGene/Q "Sequoia" Ліверморської національної лабораторії імені Лоуренса Міністерства енергетики США, що змістився на другу позицію рейтингу.

Ось як виглядає перша п'ятірка нинішнього рейтингу Top500:

1. Cray XK47 "Titan", 17.59 петафлопс, Національна лабораторія Оак-Рідж

2. IBM BlueGene/Q "Sequoia", 16.33 петафлопс, Ліверморська національна лабораторія імені Лоуренса

3. Fujitsu "K computer", 10.51 петафлопс, Інститут RIKEN, Японія

4. IBM BlueGene/Q "Mira", 8.16 петафлопс, Аргонська національна лабораторія

5. IBM BlueGene/Q "JUQUEEN", 4.14 петафлопс, Forschungszentrum Juelich, Німеччина

1572864 обчислювальні ядра суперкомп'ютера "Sequoia" майже у три рази перевершують по чисельності 560640 ядер суперкомп'ютера "Titan". Але у "Titan" 90 відсотків його обчислювальної потужності забезпечують 261632 ядер нових графічних процесорів (GPU) NVIDIA K20x. Графічні процесор NVIDIA використовують ті ж самі технології, які використовуються для обробки комп'ютерної графіки. У цьому класі завдань всі обчислення розбиваються на безліч потоків, які виконуються повільніше, ніж на звичайних процесорах, але графічні процесори здатні забезпечити одночасний розрахунок сотень і тисяч таких потоків, що дає їм величезну сумарну обчислювальну потужність.

Розробка архітектури суперкомп'ютерів на основі графічних процесорів має дуже важливе значення у напрямку створення суперкомп'ютерів наступного покоління, продуктивність яких буде наближатися до рівня екзафлопса, тобто у тисячу разів швидше сучасних суперкомп'ютерів. Оскільки графічні процесори для проведення обчислень використовують меншу кількість енергії, ніж центральні процесори, то суперкомп'ютер "Titan", побудований на основі GPU NVIDIA K20x, має показник ефективності використання енергії у 2142.77 мегафлопс на Ват. Такого показника цілком достатньо для того, щоб суперкомп'ютер "Titan" зайняв ще і перше місце у рейтингу Green500, як найбільш енергозберігаючий суперкомп'ютер у світі.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org