Реклама

Кополімери збільшать щільність інформації на жорстких дисках у 5 разів

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 18 November 2012

кополімери, ємність жорстких дисківЄмність комп'ютерного жорсткого диска може збільшитись у п'ять разів завдяки процесам, розробленим хіміками та інженерами Техаського Університету в Остіні.

Для цього дослідники застосовують техніку, яка заснована на самоорганізації речовин, відомих як блоки-кополімери. Результати описані у статті журналу Science. Там також приділяється увага реальним тестам у співробітництві з HGST, одним із провідних новаторів у світі дисків.

"Останні кілька десятиліть у світі спостерігався стійкий, експонентний ріст кількості інформації, яка може бути збережена у пам'яті електронного обладнання, але межа вже досягнута, і ми натикаємося на фізичні обмеження", - розповідає С. Грант Вілсон, професор хімії та біохімії у Коледжі інженерних і природничих наук.

При сучасних способах виробництва нулі й одиниці записуються у вигляді магнітних крапок на безперервній поверхні металу. Чим ближче одна до одної крапки, тим більше інформації можна там зберегти. Але настає межа насичення. Крапки стали розташовуватися настільки близько, що будь-яке подальше збільшення їх числа ув безпосередній близькості одна від одної, змусить їх почати впливати на магнітні поля сусідів і зробить їх нестабільними.

"Уся світова галузь зараз не може вибратися з межі в один терабіт інформації на квадратний дюйм", - говорить Вілсон. - Якщо ми за допомогою існуючого методу просто зсунемо крапки ще ближче одна до одної, вони почнуть час від часу мимовільно перемикатися, і накопичувальні властивості жорстких дисків будуть втрачені. Тоді станеться лихо. Можете собі уявити, що одного чудового дня ваш банківський рахунок просто спонтанно зміниться?"

Однак є один важливий фактор: якщо крапки надійно ізольовані одна від одної, вони можуть бути зсунуті значно ближче одна до одної без усякої дестабілізації.

Групі професора Вілсона та Елісона вдалось розроби особливі кополімери, що самоорганізуються, якими покривають пластини жорсткого диска. У результаті на його поверхні утворюється химерний візерунок найтонших доріжок кополімеру, який і екранує магнітні крапки одну від одної. При цьому щільність крапок збільшується п'ятикратно.

Команда добилася великого прогресу по ряду напрямків. При правильно підібраній температурі та відповідних умовах дослідники зуміли синтезувати блок кополімерів із необхідними параметрами, які самостійно формують ізолюючі елементи з найменших крапок у світі. І найбільш приголомшливе - відбувається це за якісь 30 секунд, що також є рекордом.

Поки невідомо, коли ця прогресивна технологія знайде дорогу до практичної реалізації у наших комп'ютерах, але помітно, що світові виробники комп'ютерної пам'яті вже виявили до неї дуже серйозний інтерес.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru