Реклама

Магнітна плівка повертається як накопичувач величезних обсягів інформації

( 7 Голосів, Всередньому: 4.29 із 5 )
Tuesday, 23 October 2012

магнітна плівка повертаєтьсяКасетна магнітна стрічка повертається як пристрій для зберігання величезних обсягів інформації. З ростом кількості створюваної та переданої інформації, все гостріше стає проблема зберігання великої кількості даних. І хоча для цього традиційно використовувалися жорсткі диски, нова технологія надщільних плівкових дисків, дозволить зберігати набагато більші обсяги інформації, затрачаючи при цьому менше енергії.

Дослідники з FujiFilm у Японії та IBM у Цюріху (Швейцарія), вже створили перші прототипи, які дозволяють зберігати 35 терабайт даних - близько 35 мільйонів книг, на картриджі розміром усього 10х10х2 сантиметри. Цього вдалося досягти з використанням магнітної стрічки покритої часточками фериту барію.

Але справжнім дебютом для цієї технології стане найбільший радіотелескоп у світі Square Kilometre Array (SKA). Коли його запустять у 2024 році, він буде виробляти 1 петабайт (тисячу терабайт) стиснутої інформації за день.

Вчені сподіваються, що на час запуску телескопа, картридж, розміром з поточний прототип, зможе зберігати 100 терабайт інформації, завдяки зменшенню ширини записуючих треків і використанню більш акуратних систем позиціонування головки читання-запису для доступу до треків.

Використання плівки також дозволить значно скоротити витрати на енергію. Датацентри, що використовують дискові накопичувачі, витрачають у 200 разів більше енергії, ніж аналогічна за об'ємом стрічкова система зберігання, відповідно до дослідження технологічної консалтингової компанії The Clipper Group. Це викликано тим, що дискові накопичувачі затрачають енергію постійно, адже їхні диски постійно обертаються, на випадок виникнення необхідності доступу до даних, тоді як стрічкові накопичувачі витрачають енергію лише у момент читання або запису.

Недолік касет у тому, що читання з них відбувається повільніше, ніж із жорстких дисків, хоча такі технології як Linear Tape File System, дозволяють значно скоротити відставання у швидкості.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru