Реклама

Майбутній суперкомп'ютер Gordon працюватиме винятково на флеш-пам'яті

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Tuesday, 13 December 2011

суперкомп'ютер GordonУ Суперкомп'ютерному центрі міста Сан-Дієго (штат Каліфорнія) починається робота над незвичним суперкомп'ютером Gordon, що буде використовувати винятково флеш-пам'ять для роботи з великими обсягами даних. За рахунок використання винятково мікрочипів пам'яті інженери думають, що у нового суперкомп'ютера значно зросте швидкість внутрішнього обміну інформацією у порівнянні з суперкомп'ютерами, що працюють на базі класичних жорстких дисків.

Відповідно до розрахунків авторів проекту, Gordon буде проводити розрахунки, пов'язані з аналізом геному людини приблизно у 10 разів швидше, ніж традиційні суперкомп'ютери.

Розмір інвестицій у новий суперкомп'ютер становить близько 20 млн доларів. Розробники проекту говорять, що Gordon - це один із кількох паралельних проектів, ціль яких полягає у створенні суперкомп'ютерів на базі "нетрадиційних технологій", таких як процесори від мобільних телефонів, чипи флеш-пам'яті та інші. Основна ціль таких проектів - зробити комп'ютери менш енергоємними та більше орієнтованими на виконання вузького кола обчислень.

Як розповіли у Суперкомп'ютерному центрі Сан-Дієго, комп'ютер Gordon був названий на честь вигаданого героя коміксів Гордона Флеша, популярного у 1950-і роки. Очікується, що сумарний об'єм пам'яті у Gordon складе близько 300 терабайт, розмір RAM-пам'яті - 64 терабайти. Система буде сконструйована таким чином, що у ній будуть присутні так звані "супервузли" поділюваної пам'яті, які будуть істотно прискорювати роботу підсистеми вводу/виводу. Відповідно до проектної потужності, Gordon повинен здійснювати 36 млн операцій вводу/виводу за секунду.

Якби Gordon існував вже зараз, то по обчислювальній потужності він зайняв би 48 місце у суперкомп'ютерному списку Top-500.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: cybersecurity.ru