Реклама

Пам'ять на основі фазового переходу витіснить жорсткі та SSD-диски

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 08 June 2011

пам'ять фазовий перехідКоманда дослідників з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго наступного тижня збирається продемонструвати новий твердотільний пристрій зберігання даних, сховищем інформації в якому є пам'ять на основі фазового переходу. Це пристрій у тисячі разів швидший, ніж звичайні жорсткі диски й у сім разів швидший від кращих зразків сучасних SSD-дисків.

Сучасні SSD-диски (solid-state drive) традиційно виготовляють на основі флеш-пам'яті, яка ще є занадто повільною для застосунків, які вимагають високої обчислювальної ефективності, таких як зберігання та аналіз наукової інформації, одержуваної з безлічі датчиків, пошуку інформації за допомогою спеціальних алгоритмів і т.п.

Пам'ять на основі фазових переходів (Phase-change memory, PCM) для зберігання даних використовує частинки металевого сплаву халькогеніду (chalcogenide). Використовуючи високу температуру, одержувану за допомогою пропускання електричного струму, частинки сплаву переводяться то в кристалічний, то в аморфний стан. Для читання записаної інформації використовують менший струм, значення якого повідомляє в якому зі станів знаходиться кристал сплаву.

Розроблений пристрій зберігання інформації Moneta, виготовлений на базі чипів пам'яті PCM першого покоління компанії Micron Technology, може забезпечити швидкість читання великих обсягів інформації, рівний 1,1 гігабайт за секунду. Запис же даних здійснюється зі швидкістю 371 мегабайт за секунду. При читанні коротких блоків інформації з 512 байт, Moneta показує швидкість 327 мегабайт за секунду, а при записі таких блоків - 91 мегабайт за секунду. Такі характеристики перевищують швидкості SSD-дисків у два-сім разів. Moneta забезпечує досить низький час очікування при виконанні випадкового доступу до даних, що дозволяє скоротити споживання енергії при обчисленнях, що вимагають інтенсивний непослідовний доступ до даних.

Друге покоління пристрою Moneta може з'явитися через шість-дев'ять місяців, а через кілька років ця технологія може стати доступною на ринку. Але впровадження подібних пристроїв може зіткнутися з деякими проблемами. "Нам вдалося створити дуже швидкий пристрій зберігання даних. Але що б практично його використовувати буде потрібно повністю змінити апаратні та програмні засоби, що керують у комп'ютерах зберіганням даних" - розповідає Стівен Свансон (Steven Swanson), професор університету. - "Системи зберігання інформації, розроблені за останні 40 років, вироблялись з розрахунком на дуже, дуже повільні жорсткі диски".

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org