Гігантські роботи добуватимуть корисні копалини з дна океану |
Sunday, 27 October 2013 |
Через 2 роки роботи компанії Nautilus Minerals почнуть видобувати дорогоцінні метали під водою. Потужні машини висотою з двоповерховий будинок розроблятимуть багаті глибоководні поклади золота, срібла і міді. Канадська компанія Nautilus Minerals має великий досвід у морській розвідці корисних копалин. Тепер же, спільно з французькою компанією Technip, канадці розробили технологію глибоководного видобутку, засновану на використанні великих гусеничних роботів. Компанія планує відкрити першу глибоководну розробку у 2015 році. Багате глибоководне родовище міді і золота під назвою Solwara 1 розташоване на глибині 1600 метрів нижче рівня моря у Тихому океані на північ від Австралії. Фахівці Nautilus Minerals будуть використовувати занурених роботів, які зможуть переміщатися по морському дну за допомогою гусениць. Роботи довжиною від 4,2 м до 6 м і висотою від 14,2 м до 16,5 м будуть дробити породи і по спеціальній трубі передавати їх на надводне судно-збирач. Переробка руди буде вестися на суші, є вже перші договори на підводну мідь, зокрема з Китаєм, який гостро потребує метали, які широко використовуються у виробництві електроніки.
Роботи компанії Nautilus Minerals працюватимуть на дні океану збираючи руду з високим вмістом коштовних металів, включаючи золото і срібло У даний час повним ходом йде виробництво перших роботів: великі рами корпусів, потужні бури та гусеничні шасі, масивні барабани для тросів і кабелів електроживлення справляють враження. Роботи ніби вийшли з фантастичних фільмів, що, взагалі-то, недалеко від істини, адже глибоководні роботи- шахтарі дійсно можуть змінити майбутнє.
Виробництво роботів йде повним ходом. Їх деталі виглядають переконливо, як і належить конструкціям, які будуть працювати на глибині більше 1,5 км У даний час світова економіка відчуває брак багатьох металів, які активно використовуються у промисловості, перш за все в електроніці. Ситуацію на ринку деяких металів, особливо рідкоземельних, сьогодні не можна назвати спокійною: вони вже не одного разу використовувалися як інструмент торгових воєн. У той же час на дні океану знаходяться гігантські запаси цінних ресурсів, наприклад у родовищі Solwara середній вміст міді по відношенню до породи становить 7,2 %, у той час, як у кращих наземних родовищах воно коливається у межах 0,3-5 %. Спочатку підводний видобуток буде вестись у Тихоокеанському регіоні, там же будуть продаватися видобуті метали. У даний час Nautilus Minerals планує продовжити пошук додаткових комерційно ефективних родовищ міді, золота, цинку, срібла, нікелю, кобальту і марганцю у районі Фіджі, Тонга, Соломонових Островів, Вануату та у західній частині Тихого океану. Також багаті родовища є і в інших регіонах світового океану, наприклад на північному сході Тихого океану біля берегів Канади. Поки підводний видобуток - це лише дослідне виробництво, тим не менш, розрахунки показують, що воно окупиться, а значить підводний видобуток отримає розвиток. Це навряд чи означає здешевлення цінної сировини, але гострота проблема дефіциту металів знизиться, а значить ми можемо не боятися зниження темпів науково-технічного прогресу.
Джерело: InfoNova.org.ua За матеріалами: rnd.cnews.ru
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі:
|