Реклама

У Японії створили плавучий приливно-вітровий електрогенератор

( 7 Голосів, Всередньому: 4.71 із 5 )
Friday, 24 May 2013

приливно-вітровий генераторПісля трагедії на атомній станції Фукусіма Японія вирішила повністю відмовитися від використання АЕС. Тому вчені з країни ранкового сонця, розробляючи технології для отримання електроенергії від поновлюваних джерел, намагаються зробити їх максимально ефективними.

Оскільки вітрові, сонячні та підводні установки окремо є малопотужними, багато останніх розробок намагаються об'єднати переваги кожної з них в одному пристрої. За цим же шляхом пішла японська компанія Mitsui, яка створила гібридну енергогенеруючу установку, що поєднує у собі підводну турбіну, що працює від енергії хвиль, і вітрову турбіну з вертикальною віссю.

На думку розробників, вітрова / приливна система допоможе не лише скоротити матеріальні витрати на обслуговування та експлуатацію, але і дозволить виробляти у два рази більше електроенергії ніж звичайна вітрова турбіна. Крім того, нова установка практично не матиме впливу на навколишнє середовище.

приливно-вітровий генератор

Габарити гібридної системи дуже солідні - висота надводної частини (вітрова турбіна) складе 47 метрів, а підводна частина у діаметрі досягне 15 метрів. Кожен такий плавучий генератор забезпечить електроенергією близько 300 домогосподарств. Будівництво першої партії нових енергетичних установок буде завершено у поточному році. Рішення про подальший розвиток проекту буде прийнято за результатами випробувань і тестів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: scienceblog.ru