Реклама

Електромобілі Volvo повністю заряджатимуться за 90 хвилин

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 04 May 2013

VolvoКоли мова заходить про електричні автомобілі, темами розмови неодмінно є дальність поїздки на одному заряді акумуляторних батарей, час перезарядки і наявність відповідної для цього інфраструктури. Вирішуючи одну з вищевказаних проблем, фахівці компаній Siemens і Volvo розробили нову систему зарядки акумуляторних батарей, використання якої дозволяє скоротити час повної зарядки до 90 хвилин.

У даний час зарядний пристрій нової системи, потужністю 22 КВт, встановлюють на електричний автомобіль Volvo C30 Electric, який став першим європейським електричним автомобілем, здатним заряджатися від трифазної електричної мережі. Зарядний пристрій досить малогабаритний, тим не менш, використовуючи переваги трифазного енергопостачання, він здатний повністю зарядити акумулятори автомобіля за 90 хвилин, заряду яких буде достатньо для пробігу 165 кілометрів шляху. В якості порівняння можна навести, що за умови використання однофазної мережі час зарядки цього ж набору акумуляторних батарей становитиме від 8 до 10 годин, у залежності від можливостей електричної мережі.

батареї електромобіля Volvo

Коли новий зарядний пристрій використовує 400-вольтний трифазний вхід, то час зарядки складає зазначені вище 90 хвилин. Але у разі відсутності трифазної мережі зарядка акумуляторів електромобіля може бути проведена і від звичайної однофазної мережі, але час зарядки збільшиться до 10 годин. Саме тому велику роль починає грати питання наявності відповідної інфраструктури, яка дозволить власникам нових електромобілів повністю використовувати їх можливості.

електромобіль Volvo

Основною метою союзу компаній Siemens і Volvo, який утворився у 2011 році, є розробка нових технологій для електричних автомобілів і супутніх систем. "Розробка нового пристрою швидкого заряду акумуляторних батарей радикально поліпшить споживчі якості електричних автомобілів, збільшивши їх пробіг" - розповідає Леннарт Стегленд (Lennart Stegland), віце-президент підрозділу Електричних рухових установок Volvo Car Group, - "Нові технології дозволять власникам автомобілів проїжджати за день великі відстані на дешевій електричній енергії, адже навіть 10 хвилин додаткової швидкої зарядки дадуть людині можливість проїхати додаткові 20-30 кілометрів ".

У даний час обидві компанії планують розгорнути на території Європи демонстраційну групу з 10 повністю електричних автомобілів Volvo C30, забезпечених пристроєм швидкої зарядки від трифазної мережі. Під час експлуатації цієї групи будуть виявлені всі недоліки технології і, після її доопрацювання, ця технологія буде використовуватися і в інших марках електричних автомобілів компанії Volvo.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org