Реклама

Повністю автономний будинок використовує водорості у якості джерела енергії

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Saturday, 20 April 2013

BIQ HouseОригінальний 15-квартирний будинок під назвою BIQ House покритий панелями з крихітними фотосинтезуючими організмами, які є основою екологічно чистої відновлюваної екосистеми.

У Гамбурзі у рамках Міжнародної будівельної виставки представлено багатоквартирний будинок, який опалюється і охолоджується за допомогою зелених водоростей.

BIQ House обкладений 129 скляними панелями-біореакторами 2-см товщини, які не лише виробляють енергію, але і забарвлюють фасади будівлі у приємний зелений колір. Панелі загальною площею близько 199 кв. м. розміщені на південно-східній і південно-західній сторонах будівлі. За допомогою мікроводоростей будинок генерує біомасу і тепло, а влітку зелені панелі затінюють приміщення від прямих сонячних променів і знижують рівень шуму.

BIQ House

BIQ House - екологічно чистий будинок, який забезпечує свої енергетичні потреби за допомогою біореакторів з водоростями

На сонячному світлі водорості ростуть і розмножуються. Отримана біомаса відправляється у вигляді густої пульпи у спеціалізований біореактор з ферментами, де з неї виробляється біогаз, придатний для опалення та генерації електрики. Водорості особливо добре підходять для цього, так як вони виробляють у 5 разів більше біомаси на гектар ніж наземні рослини і містять багато біомасел, які можна використовувати для отримання енергії.

BIQ House

Панелі біореакторів з водоростями досить тонкі і прикрашають фасад приємною живою зеленню

BIQ House - це концепція повністю автономного будинку, який забезпечує себе теплом і електроенергією, не користуючись викопним паливом. За допомогою панелей з водоростями будинок не лише виробляє біомасу (сировина для газу), але і збирає тепло, яке можна відправити у спеціальний теплообмінник у вигляді ями глибиною 80 м, заповненою сольовим розчином. Також будинок можна інтегрувати з будь-яким іншим екологічно чистим джерелом енергії, включаючи геотермальні джерела тепла, сонячні панелі або вітряки.

Будівництво першого насправді екологічно чистого будинку обійшлося у 3,4 мільйона євро. У будинку 15 квартир площею від 50 до 120 кв. м. Це екологічно чиста швидка технологія, яка може застосовуватись у будинках різного розміру: від невеликих дачних будинків до хмарочосів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матерілаами: rnd.cnews.ru